«Свою Україну любіть…»

2018-03-19

«Свою Україну любіть…»

Вже рік триває співпраця учнівського та вчительського колективів Погибляцького НВК зі Всеукраїнським благодійним культурно-науковим фондом Тараса Шевченка. Розпочалося наше знайомство з участі у Всеукраїнському квест-марафоні «Чи знаємо ми Шевченка?», який було проведено в березні- червні 2017 року. Учні та вчителі нашої школи, взявши участь в І турі, були запрошені до ІІ туру, а вже після цього- для проведення ІІІ очного туру та підведення підсумків в м.Каневі. Наші учениці Коваль Руслана та Гуля Анна отримали відповідно І та ІІ місця.

І ось ще одне запрошення: 7 жовтня 2017 р. в Будинку літераторів Національної спілки письменників України в м. Києві відбувся Творчий вечір
учасників поетичного конкурсу воїнів АТО і волонтерів «Свою Україну любіть», який проводив Всеукраїнський благодійний культурно-науковий фонд Тараса Шевченка до Дня незалежності .

Теплого осіннього дня в зворушливій атмосфері відбувався цей вечір. Вели програму президент Фонду, праправнука Т.Г. Шевченка по сестрі Катерині, письменниця Людмила Красицька та лауреат багатьох літературних премій, поет Петро Засенко. З вітальним словом до присутніх звернувся Голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський.

Відкрив творчий вечір відомий кобзар, член Фонду Т.Г.Шевченка, волонтер, ведучий нічної варти Майдану Віталій Мороз. В камерній атмосфері старовинної зали чарівно зазвучала бандура, а майстерний спів кобзаря налаштував присутніх на поетичну струну.

На сцені стояв рояль, горіла свіча пам’яті, якою було вшановано Андрія Терещенка (1991-2014), учасника Майдану, кіборга, який загинув у Донецькому аеропорту. Для участі в конкурсі було надіслано поезії Андрія, деякі з них читала його сестричка Аня. Потім свої вірші читали воїни АТО та волонтери, розповідали про себе, про ті особливі ситуації в АТО, якими хотілося поділитися. Тут можна було почути, як починалося їхнє волонтерство і що було зроблено на цій ділянці, як волонтерство спонукало йти в ряди добровольців, бо була відчутна сильна потреба допомагати бійцям, уже будучи з ними пліч-о-пліч; це також були розповіді воїнів АТО, які представляють Збройні Сили України і то не лише рядові, а й офіцерський склад, аж до підполковника. Багато хто з учасників конкурсу показав свої книги з віршами, а наприклад, Олег Гончаренко познайомив зі своєю книгою «АТО. Моменти істини», що вмістила 100 фотографій з АТО і 100 віршів про них. Сказав, що спочатку ці вірші і фото жили й демонструвалися у фото-поетичних колажах, експонувалися виставками по Україні. У виступах воїнів АТО і волонтерів відчувався біль за Україну, що досі триває війна і що влада і не все суспільство перейнялося і зрозуміло, яке велике горе прийшло з цією війною в Україну. Один небайдужий, а десять байдужих. Коли буде навпаки – десять небайдужих на одного байдужого, тоді переможемо, сказав Водяний Сергій, який почав свій шлях в АТО з волонтерства, а продовжив добровольцем у батальйоні «Айдар» у м. Щастя.
Зйомку документального фільму про творчий вечір вів відомий кінорежисер Олександр Муратов. Голова оргкомітету Тетяна Конончук у заключному слові закликала присутніх до участі в такому конкурсі наступного року, подякувала тим, хто долучився до роботи конкурсу своєю працею чи матеріальною підтримкою: виконавчий директор конкурсу Олексій Бабаркін, депутат Київради Віталій Росляков. Це також родини Козирської Валентини, Марущак Наталі, Макушенко Валентини, навчально-виховний комплекс «Лідер» із м. Сміла Черкаської області. Представникам нашої школи теж було надано слово на цьому вечорі.

Приємно, що бібліотечка нашої школи поповнилася кількома цікавими книгами- добірку книг про Шевченка нам презентувала Людмила Олександрівна Красицька, Іващенко Віталій Вадимович, викладач одного з вишів Києва, Володимир Тимчук, підполковник,викладач військового вишу зі Львова подарували нам свої книги з власними автографами, аГолова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський надав книги від Спілки.

І ось приємний і очікуваний дзвінок від Людмили Олександрівни:

24 лютого 2018 р. в Центральному Будинку офіцерів Збройних Сил України відбудеться прем'єрний показ документального фільму "Свою Україну любіть", який було знято під керівництвом відомого українського кінорежисера і сценариста, члена правління Національної спілки кінематографістів України Олександра Муратова .

Незважаючи на сильний снігопад, ми поїхали до Києва. На перегляді фільму було понад 350 курсантів різних військових інститутів Києва. Вели вечір президент Фонду Т.Г. Шевченка, письменниця Людмила Красицька та заступник президента Фонду, літературознавець Тетяна Конончук. Після перегляду фільму виступили поет-шістдесятник , член Фонду Т.Г.Шевченка, голова журі конкурсу Петро Засенко, учасник конкурсу, офіцер Збройних Сил України, підполковник Володимир Тимчук. Відкрив прем'єрний показ і завершив цю хвилюючу події відомий кобзар, член Фонду Т.Г.Шевченка, волонтер, і ведучий нічної варти Майдану Віталій Мороз. Його чудове виконання українських патріотичних пісень звучало також і в фільмі. До слова запросили і вчителя Погибляцького НВК Німець Л.І. , яка згадала земляків, які загинули в АТО, та розповіла про волонтерську роботу погибляцьких школярів. В пам'ять про цю зустріч нам подарували диск з документальним фільмом « Свою Україну любіть».

Рубан Г.О, Німець Л.І та Коваль Руслана біля Будинку літераторів Національної спілки письменників України

Конончук Т.І.- літературознавець і літературний критик, завідувач і професор кафедри української філології та суспільних наук Академії адвокатури України, Німець Л.І.- заступник директора Погибляцького НВК, Красицька Л.О.- письменниця, президент Всеукраїнського благодійного культурно-наукового фонду Т.Г.Шевченка, праправнучка Т.Шевченка по сестрі поета Катерині, Коваль Руслана – учениця 11 класу Погибляцького НВК, Василь Довжик- український поет і прозаїк, перекладач, драматург; актор театру і кіно; ведучий літературних програм Національної радіокомпанії України, член Національної спілки письменників , Національної спілки театральних діячів,Віталій Мороз - відомий кобзар, член Фонду Т.Г.Шевченка, волонтер, ведучий нічної варти Майдану .

Німець Лариса- учитель української мови, заступник директора

Погибляцького НВК

Кiлькiсть переглядiв: 580