«Андріївські вечорниці» в Погибляцькому НВК.

2013-12-13

Відшуміли весни, віддзвеніло літо

Попрощалась з нами осінь сумовито

Вже зима холодна проситься до ганку

І співає стиха свою колисанку.

З настанням морозів і першим снігом, прийшла така радісна для дітвори пора року – зима. А з нею завітали і зимові свята, які один за одним несуть святковий настрій у кожен дім, кожну родину, кожну школу. Одне з перших свят – Андрія Первозванного- відзначили на днях у Погибляцькому НВК. «Андріївські вечорниці» з давніх-давен славились на Україні таким звичаєм, як ворожіння в ніч на Андрія. Відобразити призабуті на сьогодні традиції взялися учні 6-10 класів та класний керівник 8 класу Стромило Світлана Борисівна.

Лише відкрилася завіса, як відразу всі поринули у ті давні незабутні часи. Охайна українська хатинка, піч, в куточку- ікона Cвятої Богородиці, посередині- круглий стіл та вродлива господиня, яку зіграла учениця 7 класу Коваль Руслана. Ось до хати заходять дівчата в українському вбранні з піснею « Це було на Вкраїні». На сцені розпочалися різні дійства, які неабияк розважали глядачів. Дівчата веселилися, ворожили, шукаючи собі наречених, співали українських пісень. Хлопці розказували небилиці, співали частівки та приймали участь у ворожіннях. А кульмінацією свята став поділ калити .З яким же завзяттям діти кусали паляницю, і хоч отримували від писаря сажею по обличчю, все ж досягали своєї мети. Приємно, що учасниками гри були глядачі із залу. З великим задоволенням учасники вечорниць смакували варениками та жартували.

Закінчувався вечір колядкою « Добрий вечір тобі, пане-господарю»,сповіщаючи про те, що незабаром прийдуть Різдвяні свята.

У святі приймали активну участь учні 8 класу :Кравченко Влада, Репін Настя, Осадча Наталія, Олініченко Лариса, Стромило Владислав, учениця 7 класу Бровченко Аня, а також учні 9 та 10 кл -Кравченко Наталія, Пархонюк Максим, Кулинич Віктор та Дзеціна Влад. Багато оплесків дісталося і наймолодшим учасникам дійства Чернушенку Назару та Замковому Ярославу.

Весь вечір « Андріївські вечорниці» супроводжувалися чарівними мелодіями українських народних пісень вчителем музики Стромило В. П.

Ось так і ожили перед нами ігри і забави нашого народу. Тепер головне, щоб вони і надалі не пішли у забуття.

Класний керівник 8 класу Стромило С.Б.

Кiлькiсть переглядiв: 6