ОРІЄНТОВНІ ПОСАДОВІ ІНСТРУКЦІЇ
ПРАЦІВНИКІВЗАГАЛЬНООСВІТНІХ
Будь-який заклад, у тому числі й освітній, може розглядатися як система робочих місць (посад). Мета посадової інструкції — дати точний опис конкретного робочого місця, визначити суттєві елементи правового статусу працівника, який виконує роботу.
З точки зору теорії управління до посадових інструкцій ставляться, такі вимоги:
— комплекс завдань (функцій), визначених для робочого місця, повинен відповідати психологічним, психо-фізіологічним та фізичним можливостям працівника середньої кваліфікації (принцип відповідності);
—детальність опису обов'язків повинна точно відповідати розмежуванню сфер діяльності різних робочих місць, перешкоджати виникненню «нічийних» зон (принцип належної деталізації). При цьому ступінь деталізації обов'язків повинен бути однаковим. В іншому випадку можливий ухил у сторону виконання працівником найбільш точно сформульованих обов'язків;
— за можливості кожний пункт інструкції, що визначає обов'язки працівника, повинен містити показник виконання, який сприяє об'єктивному оцінюванню праці (принцип показників);
— у переліку завдань (функцій) бажано визначити питому вагу кожного напряму роботи (принцип значущості отриманих завдань);
Вимоги до посадової інструкції
— опис робочого місця повинен надати працівнику можливості для розкриття власного «я» (принцип самовираження) й забезпечення зростання професійної майстерності (принцип підвищення кваліфікації);
— посадові інструкції необхідно періодично, наприклад раз на рік, переглядати, щоб опис робочих місць не був занадто жорстким (принцип оновлення).
Правові вимоги до посадової інструкції полягають у такому:
— інструкція повинна відповідати тарифно-кваліфікаційній характеристиці і чинному на момент її затвердження законодавству;
— форма посадової інструкції, структура її тексту повинні відповідати чинним стандартам організаційно-розпорядчої документації. Зокрема, текст посадової інструкції складається з таких розділів.
Загальні положення. Визначаються сфера діяльності певного спеціаліста, порядок його призначення й звільнення з посади, яку він обіймає, заміщення на посаді під час відсутності, визначаються кваліфікаційні вимоги, підпорядкованість спеціаліста й посадові особи, якими він керує. У розділі перераховуються правові акти й нормативні документи, якими повинен керуватися спеціаліст у своїй діяльності.
Функції. Визначаються напрями діяльності спеціаліста.
Посадові обов 'язки. Перераховуються конкретні завдання, покладені на спеціаліста; вказується форма його участі в процесі управління — керує, затверджує, забезпечує, готує, розглядає, виконує, контролює, узгоджує, подає, наглядає тощо.
Права. Визначаються права, які надаються спеціалісту для виконання покладених на нього функцій і обов'язків.
Відповідальність. Визначаються види відповідальності за несвоєчасне та неякісне виконання спеціалістом посадових обов'язків і невикористання наданих йому прав.
Взаємовідносини (зв'язки за посадою). Перераховується коло посадових осіб, з якими спеціаліст вступає в службові взаємовідносини і від яких отримує інформацію, вказуються терміни отримання й подання інформації, визначається порядок підписування, узгодження й затвердження документів.
Посадова інструкція вступає в дію згідно з наказом керівника навчального закладу.
Запропоновані до уваги читачів моделі посадових інструкцій відображають до певної міри міжгалузеві управлінські та правові вимоги в умовах школи. Подані варіанти можуть слугувати основою для самостійної роботи зі створення в конкретному навчальному закладі повного комплекту посадових інструкцій, форму і структуру яких подано нижче.
1. Загальні положення
1.1. Ця посадова інструкція розроблена на основі тарифно-кваліфікаційної характеристики керівника освітнього закладу.
1.2. Відповідно до статті 20 Закону України «Про освіту» керівник закладу освіти, що є у загальнодержавній власності і підпорядковується Міністерству освіти України, обирається за конкурсом і призначається на посаду відділом освіти шляхом укладання з ним контракту відповідно до порядку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.
1.3. Директор школи повинен мати повну вищу педагогічну освіту і стаж роботи не менше ніж 5 років на педагогічних чи керівних посадах, а також пройти відповідну атестацію.
Директорові школи суміщення посади з іншими керівними посадами (крім наукового й науково-методичного керівництва) в межах школи чи поза нею не дозволяється.
Посадові обов'язки директора школи не можуть виконуватися за сумісництвом.
1.4. Директор школи підпорядковується безпосередньо (вказати кому).
1.5. Директорові школи безпосередньо підпорядковуються його заступники. Директор школи уповноважений у межах своєї компетенції давати обов'язкові для виконання вказівки (розпорядження) будь-якому працівнику школи чи учневі. Директор школи уповноважений відмінити розпорядження будь-якого іншого працівника школи.
1.6. У своїй діяльності директор школи керується Конституцією та законами України, Указами Президента України, рішеннями Уряду України, органів управління освітою всіх рівнів з питань освіти і виховання; правилами й нормами охорони праці, техніки безпеки та протипожежної охорони, а також Статутом і локальними правовими актами школи (в тому числі цією Інструкцією), трудовим договором (контрактом).
Директор школи дотримується норм Конвенції про права дитини.
2. Функції
До основних напрямів діяльності директора школи належать:
2.1. Організація освітньої (навчально-виховної) діяльності школи.
2.2. Забезпечення адміністративно-господарської (виробничої) діяльності школи.
2.3. Забезпечення дотримання норм і правил техніки безпеки в школі.
2.4. _________________________
2.5._________________________
3. Посадові обов'язки
Директор школи виконує такі посадові обов'язки:
3.1. Здійснює загальне управління діяльністю школи в усіх напрямах відповідно до її Статуту й законодавства України.
3.2. Спільно з радою школи визначає стратегію, мету й завдання розвитку школи, приймає рішення про програмне планування її роботи.
3.3. Здійснює розробку, затвердження і впровадження програм розвитку закладу, освітніх програм, навчальних планів, курсів, дисциплін, річних календарних навчальних графіків, Статуту і правил внутрішнього розпорядку школи та інших локальних нормативних актів і навчально-методичних документів.
3.4. Визначає структуру управління школою, штатний розпис.
3.5. Вирішує наукові, навчально-методичні, адміністративні, фінансові, господарські та інші питання, що виникають в процесі діяльності школи.
3.6. Планує, координує і контролює роботу педагогічних та інших працівників школи.
3.7. Здійснює підбір, прийом на роботу і розстановку кадрів.
3.8. Визначає посадові обов'язки працівників, створює умови для підвищення рівня їхньої професійної майстерності.
3.9. Встановлює посадові оклади працівників школи в межах власних фінансових засобів з урахуванням обмежень, визначених державними та місцевими нормативами.
ЗЛО. Визначає надбавки й доплати до ставок і посадових окладів працівників школи.
3.11. Затверджує розклад занять учнів, графіки роботи й педагогічне навантаження працівників школи, тарифікаційні списки і графіки відпусток.
3.12. Заохочує і стимулює творчу ініціативу працівників, підтримує сприятливий морально-психологічний клімат у колективі.
3.13. Визначає спільно з органом громадського самоврядування порядок і розміри преміювання працівників школи.
3.14. Формує контингент школярів у межах визначеної ліцензією квоти чи відповідно до Положення про загальноосвітні заклади, забезпечує соціальний захист і захист прав учнів.
3.15. Забезпечує державну реєстрацію школи, ліцензування освітньої діяльності, державну атестацію та акредитацію закладу.
3.16. Забезпечує створення в школі необхідних умов для роботи підрозділів організацій громадського харчування і медичних закладів, контролює їхню роботу з метою охорони й зміцнення здоров'я учнів та працівників школи.
3.17. Забезпечує ефективну взаємодію і співпрацю з органами місцевого самоврядування, підприємствами і організаціями, громадськістю, батьками (особами, які їх замінюють).
3.18. Організовує і вдосконалює методичне забезпечення освітнього процесу, сприяє діяльності вчительських (педагогічних) товариств і організацій, методичних об'єднань.
3.19. Керує діяльністю педагогічної ради школи.
3.20. Координує в школі діяльність громадських (в тому числі дитячих і молодіжних) організацій (об'єднань).
3.21. Забезпечує виконання колективного договору, створює необхідні умови для нормальної роботи органів громадського самоврядування, профспілкової організації.
3.22. Забезпечує раціональне використання бюджетних асигнувань, а також коштів, які надходять з інших джерел; надає засновникові та громадськості щорічний звіт про забезпечення і витрати фінансових коштів і матеріальних засобів.
3.23. Забезпечує залучення з метою здійснення діяльності, передбаченої Статутом школи, додаткових джерел коштів і матеріальних засобів, у тому числі використання банківського кредиту.
3.24. Представляє школу в державних, місцевих, громадських та інших органах, організаціях, закладах.
3.25. Забезпечує облік, збереження й поповнення навчально-матеріальної бази, облік і збереження документації, організовує діловодство, ведення бухгалтерського обліку та статистичної звітності.
3.26. Організовує у встановленому порядку роботу з призначення допомоги, державного соціального забезпечення та пенсій.
3.27. Керує на правах оперативного управління майном, що є власністю школи, розпоряджається кредитами.
3.28. Організовує роботу зі створення та забезпечення умов здійснення освітнього процесу відповідно до чинного законодавства про працю, міжгалузевих і відомчих нормативних документів та інших локальних актів з охорони праці і Статуту школи, очолює цивільну оборону школи.
3.29. Забезпечує безпечну експлуатацію інженерно-технічних комунікацій, обладнання і вживає заходів з приведення їх у відповідність до чинних стандартів, правил і норм з охорони праці, своєчасно організовує огляди й ремонт приміщень освітнього закладу.
3.30. Призначає осіб, відповідальних за дотримання вимог з охорони праці в навчальних кабінетах, майстернях, спортзалі тощо, а також у підсобних приміщеннях.
3.31. Затверджує посадові обов'язки із забезпечення безпеки життєдіяльності для педагогічного колективу.
3.32. Організовує заходи із впровадження пропозицій членів колективу, спрямованих на подальше покращення й оздоровлення умов проведення освітнього процесу.
3.33. Виносить на обговорення педагогічним колективом пропозиції щодо організації роботи з охорони праці.
3.34. Звітує на зборах трудового колективу про стан охорони праці, забезпечення оздоровлення працівників та учнів, покращення умов освітнього процесу, а також про вжиті заходи з усунення виявлених недоліків.
3.35. Організовує забезпечення працівників школи спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту відповідно до чинних типових норм та інструкцій, а також учнів під час проведення суспільне корисної і продуктивної праці, практичних та лабораторних робіт тощо.
3.36. Проводить профілактичну роботу із запобігання травматизму та зниження рівня захворюваності працівників і учнів.
3.37. Оформляє прийом нових працівників тільки за наявності позитивного висновку медичного закладу, контролює своєчасне проведення диспансеризації працівників і учнів.
3.38. Організовує в установленому порядку роботу комісії щодо прийому школи до нового навчального року, підписує відповідні акти.
3.39. Забезпечує виконання директивних і нормативних документів з охорони праці, постанов органів управління освітою, державного нагляду і технічної інспекції.
3.40. Негайно повідомляє про груповий важкий нещасний випадок і випадки зі смертельним наслідком безпосередньо керівникові органу управління освітою, батькам травмованої особи чи особам, що їх замінюють, вживає всіх можливих заходів щодо усунення причин, які викликали нещасний випадок, забезпечує необхідні умови для проведення своєчасного та об'єктивного розслідування відповідно до чинних положень.
3.41. Укладає щорічну угоду з охорони праці й організовує спільно з профспілковим комітетом її виконання, підбиває підсумки виконання угод з охорони праці один раз на півріччя.
3.42. Затверджує за узгодженням із профспілковим комітетом інструкції для працівників і учнів з охорони праці, в установленому порядку організовує перегляд чинних інструкцій.
3.43. Проводить вступний інструктаж з охорони праці з прийнятими на роботу особами, інструктаж на робочому місці з працівниками освітнього закладу, оформляє проведення інструктажів у відповідному журналі.
3.44. Планує в установленому порядку періодичне навчання працівників школи з питань забезпечення безпеки життєдіяльності та охорони праці на короткотермінових курсах і семінарах, що організовуються органами управління освітою.
3.45. Вживає заходів спільно з профспілковим комітетом, батьками щодо покращення організації харчування, асортименту продуктів, створення умов для якісного приготування їжі в їдальні, буфеті школи.
3.46. Вживає заходів спільно з медичними працівниками щодо покращення медичного обслуговування та оздоровчої роботи в навчальному закладі.
3.47. Забезпечує навантаження працівників і учнів з урахуванням їхніх психо-фізіологічних можливостей, забезпечує оптимальний режим праці та відпочинку.
3.48. Забороняє проведення освітнього процесу за наявності небезпечних умов для здоров'я учнів чи працівників.
3.49. Проходить періодичне медичне обстеження.
3.50. Дотримується етичних норм поведінки, які відповідають громадському статусу педагога, в школі, побуті, громадських місцях.
3.51. _____________________________
4. Права
Директор школи має право в межах своєї компетентності:
4.1. Видавати накази й давати розпорядження працівникам школи.
4.2. Заохочувати і притягати до дисциплінарної та іншої відповідальності працівників школи.
4.3. Вживати заходів дисциплінарного впливу на учнів за вчинки, які дезорганізують навчально-виховний процес, у порядку, встановленому Статутом школи та Правилами заохочення й покарання.
4.4. Укладати договори, в тому числі трудові.
4.5. Відкривати й закривати рахунки в банках.
4.6. Бути присутнім на будь-яких заняттях, що проводяться з учнями школи (без права входити в клас після початку заняття без термінової необхідності і робити зауваження вчителеві під час заняття).
4.7. Вносити в необхідних випадках тимчасові зміни до розкладу занять, відміняти уроки, тимчасово об'єднувати групи й класи для проведення спільних занять.
4.8. Делегувати свої повноваження, давати доручення.
4.9_____________________
4.10___________________.
5. Відповідальність
5.1. Директор школи несе відповідальність за рівень кваліфікації працівників школи, реалізацію освітніх програм відповідно до навчального плану й графіка навчального процесу, якість освіти випускників, життя і здоров'я, дотримання прав і свобод учнів і працівників школи у встановленому законодавством України порядку.
5.2. За невиконання чи неналежне виконання без поважних причин Статуту і Правил внутрішнього трудового розпорядку школи, інших локальних нормативних документів, законних розпоряджень органів управління освітою, посадових обов'язків, встановлених цією Інструкцією, в тому числі за невикористання наданих прав, директор несе дисциплінарну відповідальність у порядку, визначеному трудовим законодавством. За грубе порушення трудової дисципліни як дисциплінарне покарання може бути застосоване звільнення.
5.3. За використання, в тому числі одноразове, методів виховання, пов'язаних із фізичним і/або психічним насиллям над особистістю учня, а також скоєння іншого аморального вчинку директор може бути звільнений з посади відповідно до чинного трудового законодавства.
5.4. За порушення правил пожежної безпеки, охорони праці, санітарно-гігієнічних правил організації навчально-виховного процесу директор школи притягається до адміністративної відповідальності в порядку і у випадках, передбачених адміністративним законодавством.
5.5. За завдані школі чи учасникам освітнього процесу у зв'язку з виконанням (невиконанням) своїх посадових обов'язків збитки директор школи несе матеріальну відповідальність в порядку і в межах, встановлених трудовим і/чи цивільним законодавством.
6. Взаємовідносини (зв'язки за посадою) :
Директор школи:
6.1. Працює в режимі ненормованого робочого дня за графіком, встановленим відповідно до 40-годинного робочого тижня.
6.2. Директор школи взаємодіє:
6.2.1. З органами громадського самоврядування навчального закладу.
Орієнтовні посадові інструкції...
6.2.2. З опікунською радою школи.
6.2.3. З педагогічною радою школи.
6.2.4.3 органами місцевого самоврядування (узгодження річних календарних навчальних графіків).
6.3. Директор школи самостійно планує свою роботу на навчальний рік і навчальну чверть.
6.4. Директор школи надає у встановлені терміни та у визначеній формі звітність засновнику та іншим уповноваженим державним і місцевим органам.
6.5. Директор школи одержує від засновника, державних і місцевих органів інформацію нормативно-правового і організаційно-методичного характеру, знайомиться з відповідними документами.
6.6. Директор навчального закладу систематично обмінюється інформацією зі своїми заступниками та іншими працівниками школи.
з навчально-виховноїроботи
1. Загальні положення
1.1. Ця посадова інструкція розроблена на основі тарифно-кваліфікаційної характеристики заступника директора (керівника, начальника, завідувача) закладу освіти.
Під час розробки Інструкції враховувалися рекомендації щодо організації служби охорони праці в загальноосвітніх закладах Міністерства освіти України.
1.2. Заступник директора школи з навчально-виховної роботи призначається на посаду і звільняється з неї начальником (завідувачем) управління (відділу) освіти.
На період відпустки чи тимчасової непрацездатності заступника директора школи з навчально-виховної роботи його обов'язки можуть бути покладені на заступника директора з виховної роботи або вчителя з числа найбільш досвідчених педагогів. Тимчасове виконання обов'язків у таких випадках здійснюється на підставі наказу директора школи, виданого з дотриманням вимог законодавства про працю.
1.3. Заступник директора школи з навчально-виховної роботи повинен мати повну вищу педагогічну освіту і стаж роботи не менше ніж 5 років на педагогічних чи керівних посадах.
1.4. Заступник директора школи з навчально-виховної роботи підпорядковується безпосередньо директору школи.
1.5.Заступнику директора школи з навчально-виховної роботи безпосередньо підпорядковуються: __________________________________________________________________________________________________.
1.6. У своїй діяльності заступник директора школи з навчально-виховної роботи керується Конституцією України, Законом України «Про освіту», Указами Президента України, рішеннями Кабінету Міністрів України та органів управління освітою всіх рівнів з питань навчання та виховання учнів, трудовим законодавством, правилами і нормами охорони праці, техніки безпеки і протипожежної охорони, а також Статутом, локальними правовими актами школи (в тому числі Правилами внутрішнього трудового розпорядку, наказами й розпорядженнями директора, цією Інструкцією), трудовим договором (контрактом).
Заступник директора школи з навчально-виховної роботи дотримується Конвенції про права дитини.
2. Функції
Основними напрямами діяльності заступника директора школи з навчально-виховної роботи є:
2.1. Організація навчально-виховного процесу в школі, управління ним і контроль за розвитком цього процесу.
2.2. Методичне керівництво педагогічним колективом.
2.3. Забезпечення дотримання норм і правил техніки безпеки в навчальному процесі.
3. Посадові обов'язки
Заступник директора школи з навчально-виховної роботи виконує такі посадові обов'язки:
3.1. Організовує поточне і перспективне планування діяльності педагогічного колективу.
3.2. Координує роботу вчителів та інших педагогічних працівників з виконання навчальних планів та програм.
3.3. Організовує і координує розробку необхідної навчально-методичної документації.
3.4. Здійснює систематичний контроль за якістю навчального та виховного процесів і об'єктивністю оцінювання результатів освітньої підготовки учнів, роботою гуртків і факультативів, відвідує уроки та інші види навчальних занять, що проводяться педагогічними працівниками школи, аналізує їхні форму та зміст, доводить результати аналізу до відома педагогів.
3.5. Організовує роботу з підготовки й проведення державної підсумкової атестації.
3.6. Організовує просвітницьку роботу серед батьків, приймає батьків (осіб, які їх замінюють) з питань організації навчально-виховного процесу.
3.7. Надає допомогу педагогічним працівникам в опануванні й розробці інноваційних програм і технологій.
3.8. Здійснює контроль за навчальним навантаженням учнів.
3.9. Складає розклад навчальних занять та іншої освітньої, в тому числі й культурно-розважальної, діяльності, забезпечує якісну і своєчасну заміну уроків тимчасово відсутніх вчителів, веде журнал обліку пропущених і замінених уроків.
3.10. Забезпечує своєчасну підготовку встановленої звітної документації, контролює правильне і своєчасне ведення вчителями класних журналів та журналів груп продовженого дня, іншої документації.
3.11. Бере участь у комп'ютеризації школи, здійснює заходи щодо збереження контингенту учнів.
3.12. Контролює дотримання учнями правил для учнів.
3.13. Бере участь у підборі та розстановці педагогічних кадрів, організовує підвищення кваліфікації та рівня професійної майстерності, керує роботою методоб'єднань, підвищує свою кваліфікацію.
3.14. Вносить пропозиції щодо вдосконалення навчального процесу, бере участь у роботі педагогічної ради школи.
3.15. Бере участь у підготовці й проведенні атестації педагогічних та інших працівників школи.
3.16. Веде, підписує і передає директору школи табель обліку робочого часу безпосередньо підпорядкованих йому вчителів та навчально-допоміжного персоналу.
3.17. Здійснює заходи щодо забезпечення навчальних кабінетів сучасним обладнанням, наочними посібниками й технічними засобами навчання, поповнення бібліотеки науково-методичною, художньою, навчальною літературою, фаховими газетами та журналами.
3.18. Організовує роботу з дотримання в навчальному процесі норм і правил охорони праці.
3.19. Здійснює контроль за безпечним станом обладнання, приладів, технічних і наочних засобів навчання, які використовуються в навчальному процесі.
3.20. Дозволяє проведення навчального процесу з учнями, вихованцями за наявності обладнаних для таких цілей навчальних приміщень, що відповідають нормам і правилам безпеки життєдіяльності і прийняті до експлуатації з укладанням відповідного акту.
3.21. Організовує за участю заступника директора з адміністративно-господарської роботи своєчасне та якісне проведення паспортизації навчальних кабінетів, майстерень, спортзалу, а також підсобних приміщень.
3.22. Складає на підставі даних, отриманих від медичного закладу, списки осіб, які підлягають періодичному медичному огляду, із зазначенням факторів, які зумовлюють необхідність проведення останнього.
3.23. Організовує розробку і періодичний перегляд (не менше одного разу на 5 років) інструкцій з охорони праці, а також розділів, що стосуються вимог безпеки життєдіяльності, в методичних вказівках до виконання практичних і лабораторних робіт.
3.24. Контролює своєчасне проведення інструктажів для учнів, вихованців, їх реєстрацію у відповідному журналі.
3.25. Спільно із заступником директора школи з виховної роботи визначає методику, порядок навчання правил дорожнього руху, поведінки на воді й вулиці, пожежної безпеки. Здійснює перевірку зазначених знань учнів, вихованців.
3.26. Здійснює спільно з профспілковою організацією адміністративно-господарський контроль за дотриманням правил безпечного користування навчальними приладами та обладнанням, хімічними реактивами, наочними посібниками, шкільними меблями та їх зберіганням. Своєчасно вживає заходів щодо вилучення хімічних реактивів, навчального обладнання, приладів, не передбачених типовим переліком, в тому числі саморобних, встановлених у майстернях, навчальних та інших приміщеннях без відповідного акту-дозволу; зупиняє навчальний процес у приміщеннях навчального закладу, якщо там створюються небезпечні для здоров'я працівників і учнів умови.
3.27. З'ясовує обставини нещасних випадків, що сталися з працівниками, учнями, вихованцями.
3.28. Дотримується етичних норм поведінки, які відповідають громадському статусу педагога, в школі, побуті, в громадських місцях.
3.29. Надає учнівським колективам допомогу у проведенні оздоровчих, культурно-освітніх та інших заходів.
3.30. Проходить періодичні медичні обстеження.
4. Права
Заступник директора школи з навчально-виховної роботи має право в межах своєї компетенції:
4.1. Бути присутнім на будь-яких заняттях, які проводяться з учнями (вихованцями) школи (без права входити в клас після початку заняття без термінової потреби і робити зауваження вчителеві під час заняття).
4.2. Давати обов'язкові для виконання розпорядження безпосередньо підпорядкованим йому працівникам.
4.3. Притягати до дисциплінарної відповідальності учнів (вихованців) за вчинки, які дезорганізують навчально-виховний процес, у порядку, визначеному Статутом школи й Правилами заохочення та покарання учнів.
4.4. Вносити в разі потреби тимчасові зміни до розкладу занять, відміняти заняття, тимчасово об'єднувати групи і класи для проведення спільних занять.
5. Відповідальність
5.1. За невиконання чи неналежне виконання без поважних причин Статуту і Правил внутрішнього трудового розпорядку школи, законних розпоряджень директора школи та інших локальних нормативних актів, посадових обов'язків, встановлених цією Інструкцією, в тому числі за невикористання наданих прав, заступник директора школи з навчально-виховної роботи несе дисциплінарну відповідальність у порядку, визначеному трудовим законодавством. За грубе порушення трудової дисципліни як дисциплінарне покарання може бути застосоване звільнення.
5.2. За застосування (в тому числі одноразове) методів виховання, пов'язаних із фізичним і/чи психічним насиллям над особистістю учня (вихованця), а також скоєння іншого аморального вчинку заступник директора школи з навчально-виховної роботи може бути звільнений з посади відповідно до трудового законодавства.
5.3. За порушення правил пожежної безпеки, охорони праці, санітарно-гігієнічних норм організації навчально-виховного процесу заступник директора школи з навчально-виховної роботи притягається до адміністративної відповідальності в порядку і у випадках, передбачених адміністративним законодавством.
5.4. За завдані школі чи учасникам навчального процесу у зв'язку з виконанням (невиконанням) своїх посадових обов'язків збитки заступник директора школи з навчально-виховної роботи несе матеріальну відповідальність в порядку і в межах, встановлених трудовим і/чи цивільним законодавством.
6. Взаємовідносини (зв'язки за посадою)
Заступник директора школи з навчально-виховної роботи:
6.1. Працює в режимі ненормованого робочого дня за графіком, затвердженим директором школи.
6.2. Самостійно планує свою роботу на навчальний рік та семестр. План роботи затверджується директором школи не пізніше як за п'ять днів до початку запланованого періоду.
6.3. Подає директору школи письмовий звіт про свою діяльність обсягом не більше п'яти машинописних сторінок протягом 10-ти днів після закінчення кожного навчального семестру.
6.4. Отримує від директора школи інформацію нормативно-правового і організаційно-методичного характеру, ознайомлюється з відповідними документами.
6.5. Візує накази директора школи з питань організації навчально-виховного процесу.
6.6. Систематично обмінюється інформацією з питань, які належать до його компетенції, з педагогічними працівниками школи, заступниками директора з виховної та адміністративно-господарської роботи.
6.7. Виконує обов'язки директора школи в період тимчасової його відсутності. Виконання обов'язків директора здійснюється відповідно до трудового законодавства і Статуту школи на підставі наказу директора чи наказу керівника органу управління освітою.
1. Загальні положення
1.1. Ця посадова інструкція розроблена на основі тарифно-кваліфікаційної характеристики заступника директора (керівника, начальника, завідувача) закладу освіти, директора (начальника, завідувача) філіалу закладу освіти. Під час складання інструкції враховані типові рекомендації щодо організації служби охорони праці в закладах освіти.
1.2. Заступник директора школи з виховної роботи призначається на посаду і звільняється з неї директором школи.
На період відпустки і тимчасової непрацездатності заступника директора школи з виховної роботи його обов'язки можуть бути покладені на заступника директора з навчально-виховної роботи або на вихователя з числа найбільш досвідчених педагогів. Тимчасове виконання обов'язків у таких умовах здійснюється на основі наказу директора школи, виданого з дотриманням законодавства про працю.
1.3. Заступник директора з виховної роботи повинен мати повну вищу педагогічну освіту і стаж роботи не менше ніж 5 років на педагогічних чи керівних посадах.
1.4. Заступник директора школи з виховної роботи підпорядковується безпосередньо директору школи.
1.5. Заступнику директора школи з виховної роботи безпосередньо підпорядковуються: __________________________________________________________________________________________________.
1.6. У своїй діяльності заступник директора школи з виховної роботи керується Конституцією України, законами України, Указами Президента України, рішеннями уряду України і органів управління освітою всіх рівнів з питань освіти і виховання учнів; правилами і нормами охорони праці, техніки безпеки і протипожежної охорони, а також Статутом і локальними правовими актами школи (в тому числі Правилами внутрішнього трудового розпорядку, наказами і розпорядженнями директора, цією Інструкцією), трудовим договором (контрактом).
Заступник директора школи з виховної роботи дотримується Конвенції про права дитини.
2. Функції
Основними напрямами діяльності заступника директора школи з виховної роботи є:
2.1. Організація позакласної і позашкільної виховної роботи з учнями.
2.2. Методичне управління виховним процесом.
2.3. Забезпечення дотримання норм і правил техніки безпеки в позакласній та позашкільній роботі з учнями.
3. Посадові обов'язки
Заступник директора школи з виховної роботи виконує такі посадові обов'язки:
3.1. Організовує поточне і перспективне планування позакласної і позашкільної роботи з учнями та її здійснення.
3.2. Координує роботу вихователів, класних керівників та інших безпосередньо йому підпорядкованих працівників.
3.3. Організовує і координує розробку необхідної навчально-методичної документації.
3.4. Здійснює систематичний контроль за якістю виховного процесу, роботою гуртків, груп продовженого дня і проведенням позакласних та позашкільних заходів, відвідує позакласні та позашкільні заходи, заняття гуртків, груп продовженого дня, аналізує їхню діяльність, доводить результати аналізу до відома педагогів.
3.5. Організовує просвітницьку роботу для батьків, приймає батьків (осіб, що їх замінюють) з питань організації виховного процесу.
3.6. Надає допомогу педагогічним працівникам в опануванні та розробці інноваційних виховних програм і технологій.
3.7. Спільно із заступником директора школи з навчально-виховної роботи складає розклад занять груп продовженого дня та іншої виховної діяльності, забезпечує своєчасну та якісну заміну тимчасово відсутніх вихователів, інших безпосередньо підпорядкованих йому педагогів.
3.8. Забезпечує своєчасне складання встановленої звітної документації, контролює правильне і своєчасне ведення вихователями, класними керівниками, іншими педагогами журналів груп продовженого дня, класних журналів, іншої документації.
3.9. Надає допомогу колективам учнів у проведенні культурно-освітніх і оздоровчих заходів.
3.10. Контролює дотримання учнями Статуту і Правил для учнів школи.
3.11. Бере участь у підборі і розстановці педагогічних кадрів, організовує підвищення їхньої кваліфікації та рівня професійної майстерності, керує роботою методоб'єднань, підвищує свою кваліфікацію.
3.12. Вносить пропозиції щодо вдосконалення виховного процесу, бере участь у роботі педагогічної ради школи.
3.13. Бере участь у підготовці та проведенні атестації педагогічних працівників школи.
3.14. Веде, підписує і передає директору школи табель обліку робочого часу безпосередньо підпорядкованих йому педагогів і навчально-допоміжного персоналу.
3.15. Здійснює заходи щодо поповнення бібліотеки навчально-методичною літературою, фаховими журналами та газетами.
3.16. Забезпечує виконання класними керівниками, вихователями, іншими безпосередньо підпорядкованими йому працівниками покладених на них обов'язків щодо організації забезпечення безпеки життєдіяльності учнів, організовує виховну роботу, суспільно-корисну працю учнів відповідно до норм та правил охорони праці.
3.17. Бере участь у здійсненні адміністративно-господарського контролю з питань забезпечення безпеки життєдіяльності, у розслідуванні нещасних випадків, які трапилися з працівниками та учнями.
3.18. Надає методичну допомогу класним керівникам, керівникам груп продовженого дня, гуртків, спортивних секцій, трудових об'єднань, у тому числі з питань забезпечення охорони праці учнів, запобігання травматизму та нещасним випадкам.
3.19. Інструктує безпосередньо підпорядкованих йому працівників з питань охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії і пожежної безпеки з оформленням відповідної документації; складає інструкції з техніки безпеки для шкільних гуртків.
3.20. Контролює дотримання та вживає заходів щодо виконання санітарно-гігієнічних норм, вимог, правил з охорони праці, пожежної безпеки під час проведення виховних заходів та робіт за межами навчального закладу.
3.21. Організовує з учнями та їхніми батьками (особами, що їх замінюють) заходи щодо запобігання травматизму, дорожньо-транспортним пригодам, нещасним випадкам, які трапляються на вулиці, організовує залучення батьків до проведення виховної роботи з учнями, сприяє створенню комплексної системи виховання.
3.22. Встановлює і підтримує зв'язки школи із закладами позашкільної освіти дітей, іншими організаціями для спільної діяльності з питань позашкільного виховання.
3.23. Дотримується етичних норм поведінки, які відповідають громадському статусу педагога, в школі, побуті, громадських місцях.
3.24. Проходить періодичні медичні обстеження.
4. Права
Заступник директора школи з виховної роботи має право в межах своєї компетенції:
4.1. Перевіряти роботу безпосередньо підпорядкованих йому працівників, бути присутнім на заняттях та заходах, які проводяться в навчальному закладі; давати педагогічним працівникам обов'язкові для виконання розпорядження.
4.2. Притягати до дисциплінарної відповідальності учнів за вчинки, які дезорганізують виховний процес, у порядку, встановленому Статутом школи й Правилами заохочення та покарання.
4.3. Вносити в разі необхідності тимчасові зміни до розкладу занять гуртків та груп продовженого дня, спортивних секцій тощо, відміняти заняття, тимчасово об'єднувати групи для проведення спільних занять.
4.4. Вимагати від працівників необхідних відомостей, документів, пояснень тощо.
5. Відповідальність
5.1. За невиконання чи неналежне виконання без поважних причин Статуту чи Правил внутрішнього трудового розпорядку школи, законних розпоряджень директора школи та інших локальних нормативних актів, посадових обов'язків, встановлених цією Інструкцією, в тому числі за невикористання наданих прав, заступник директора школи з виховної роботи несе дисциплінарну відповідальність у порядку, визначеному трудовим законодавством. За грубе порушення трудової дисципліни як дисциплінарне покарання може бути застосоване звільнення з роботи.
5.2. За використання (в тому числі одноразове) методів виховання, пов'язаних із фізичним і/чи психологічним насиллям над особистістю учня, а також скоєння іншого аморального вчинку заступник директора з виховної роботи може бути звільнений з посади відповідно до трудового законодавства.
5.3. За порушення правил пожежної безпеки, охорони праці, санітарно-гігієнічних вимог до організації навчально-виховного процесу заступник директора школи з навчально-виховної роботи притягається до адміністративної відповідальності у порядку та у випадках, передбачених законодавством.
5.4. За-завдані школі чи учасникам навчального процесу у зв'язку з виконанням (невиконанням) своїх посадових обов'язків збитки заступник директора школи з виховної роботи несе матеріальну відповідальність у порядку і в межах, встановлених трудовим і/чи цивільним законодавством.
6. Взаємовідносини (зв'язки за посадою)
Заступник директора школи з виховної роботи:
6.1. Працює в режимі ненормованого робочого дня згідно з графіком, складеним виходячи з 40-годинного робочого тижня і затвердженим директором школи.
6.2. Самостійно планує свою роботу на кожні навчальний рік та навчальний семестр. План роботи затверджується директором школи не пізніше ніж за п'ять днів до початку запланованого періоду.
6.3. Подає директору письмовий звіт про свою діяльність обсягом не більше п'яти машинописних сторінок протягом 10-ти днів після закінчення кожного навчального семестру.
6.4. Отримує від директора школи інформацію нормативно-правового та організаційно-методичного характеру, ознайомлюється з відповідними документами.
6.5. Візує накази директора школи з питань організації виховної роботи.
6.6. Систематично обмінюється інформацією з питань, які належать до його компетенції, з адміністрацією та педагогічними працівниками школи.
6.7. Виконує обов'язки заступника директора школи з навчально-виховної роботи в період його тимчасової відсутності. Виконання обов'язків здійснюється відповідно до законодавства про працю на основі наказу директора школи.
1. Загальні положення
1.1. Ця посадова інструкція розроблена на основі тарифно-кваліфікаційної характеристики заступника директора (керівника, начальника, завідувача) закладу освіти.
Під час розробки Інструкції враховувалися рекомендації щодо організації служби охорони праці в загальноосвітніх закладах Міністерства освіти України.
1.2. Заступник директора школи з наукової роботи призначається на посаду і звільняється з неї начальником (завідувачем) управління (відділу) освіти.
На період відпуски чи тимчасової непрацездатності заступника директора школи з наукової роботи його обов'язки можуть бути покладені на заступника директора з навчально-виховної роботи або вчителя з найбільш досвідчених педагогів. Тимчасове виконання обов'язків у таких випадках здійснюється на підставі наказу директора школи, виданого з дотриманням вимог законодавства про працю.
1.3. Заступник директора школи з наукової роботи повинен мати повну вищу педагогічну освіту і стаж роботи не менше ніж 5 років на педагогічних чи керівних посадах.
1.4. Заступник директора школи з наукової роботи підпорядковується безпосередньо директору школи.
1.5. Заступнику директора школи з наукової роботи безпосередньо підпорядковуються: _____________________________________________________________________________________________.
1.6. У своїй діяльності заступник директора школи з наукової роботи керується Конституцією України, Законом України «Про освіту», Указами Президента України, рішенням Кабінету Міністрів України та органів управління освітою всіх рівнів з питань навчання та виховання учнів, трудовим законодавством, правилами і нормами охорони праці, техніки безпеки і протипожежної охорони, а також Статутом, локальними правовими актами школи (в тому числі Правилами внутрішнього трудового розпорядку, наказами й розпорядженням директора, цією Інструкцією), трудовим договором (контрактом).
Заступник директора школи з наукової роботи дотримується Конвенції про права дитини.
2. Функції
Основними напрями діяльності заступника директора з наукової роботи є:
2.1. Організація науково-дослідницької, дослідно-експериментальної роботи в школі
2.2. Координація проектів розвитку школи.
3. Посадові обов'язки
Заступник директора школи з наукової роботи виконує такі посадові обов'язки:
3.1. Визначає, аналізує та оцінює якість освіти в школі, результати освітнього процесу, вивчає досягнення, попередній досвід.
3.2. Організує визначення й оцінювання нововведень, апробованих у школі.
3.3. Планує та організовує розробку програми розвитку школи, визначає завдання за основними напрямами розвитку.
3.4. Розробляє заходи з підвищення рівня професійної компетентності учасників інноваційної діяльності в школі.
3.5. Координує спільну діяльність окремих учасників інноваційного процесу та їхніх груп, взаємодію в інноваційній діяльності працівників школи і залучених представників сторонніх організацій.
3.6. Керує дослідницькою, експериментальною діяльністю педагогів і учнів школи.
3.7. Керує роботою загальношкільних колегіальних органів, які причетні до вирішення проблем розвитку школи (науково-методичної ради, експертної ради тощо).
3.8. Контролює реалізацію стратегії розвитку школи та виконання прийнятих рішень у сфері розвитку школи.
3.9. Розробляє методологічні документи, які забезпечують інноваційну, дослідницьку, експериментальну діяльність.
3.10. Консультує учасників інноваційних процесів з принципових питань реалізації нововведень та осіб, які залучаються до співпраці зі школою, з питань її розвитку.
3.11. Оцінює стратегічні документи школи (навчальний план, освітню програму, концепцію і програму розвитку школи).
3.12. Організовує вивчення, узагальнення й поширення досвіду інноваційної діяльності в школі.
4. Права
Заступник директора школи з наукової роботи має право в межах своєї компетенції:
4.1.Брати участь у розробці інноваційної політики і стратегії розвитку школи, у створені відповідних нормативних документів.
4.2. Брати участь у розробках будь-яких управлінських рішень, які стосуються питань розвитку школи, проведення інноваційної, дослідницької, експериментальної роботи.
4.3. Вносити пропозиції щодо створення і ліквідації тимчасових творчих колективів, інших груп і об'єднань, які займаються інноваційною, творчою, пошуковою діяльністю.
4.4. Брати участь у розробці положень про підрозділи, які займаються роботою з розвитку школи, їх комплектацію, обов'язки, повноваження, відповідальність.
4.5. Вносити пропозиції щодо початку, припинення чи призупинення конкретних інноваційних дій, проектів, експериментів.
4.6. Вимагати від різних підрозділів, служб і окремих учасників інноваційної діяльності робочу документацію (положення, плани, програми експериментів, матеріали спостережень, контрольні роботи тощо) для контролю і внесення коректив.
4.7. Бути присутнім на навчальних заняттях і заходах в експериментальних класах (групах, потоках) за домовленістю з експериментатором.
4.8. Вимагати від учасників інноваційного процесу дотримання технології експериментальної, дослідницької діяльності, норм і вимог професійної етики, виконання прийнятих шкільною радою планів і програм, які носять обов'язковий характер.
З.Відповідальність.
5.1. За невиконання чи неналежне виконання без поважних причин Статуту і Правил внутрішнього трудового розпорядку школи, законних розпоряджень директора школи та інших локальних нормативних актів, посадових обов'язків, встановлених цією Інструкцією, в тому числі за невикористання наданих прав, заступник директора школи з наукової роботи несе дисциплінарну відповідальність у порядку, визначеному трудовим законодавством. За грубе порушення трудової дисципліни як дисциплінарне покарання може бути застосоване звільнення.
5.2. За застосування (в тому числі одноразове) методів виховання, пов'язаних із фізичним і/чи психічним насиллям над особистістю учня (вихованця), а також скоєння іншого аморального вчинку заступник директора школи з наукової роботи може бути звільнений з посади відповідно до трудового законодавства.
5.3. За порушення правил пожежної безпеки, охорони праці, санітарно-гігієнічних норм організації навчально-виховного процесу заступник директора школи з наукової роботи притягається до адміністративної відповідальності в порядку і у випадках, передбачених адміністративним законодавством.
5.4. За завдані школі чи учасникам навчального процесу у зв'язку з виконанням (невиконанням) своїх посадових обов'язків збитки заступник директора школи з наукової роботи несе матеріальну відповідальність в порядку і в межах, встановлених трудовим і/чи цивільним законодавством.
6. Взаємовідносини (зв'язки за посадою)
Заступник директора школи з наукової роботи:
6.1. Працює в режимі ненормованого робочого дня за графіком, затвердженим директором школи.
6.2. Самостійно планує свою роботу на навчальний рік та навчальний семестр. План роботи затверджується директором школи не пізніше як за п'ять днів до початку запланованого періоду.
6.3. Подає директору школи письмовий звіт про свою діяльність в установленому порядку.
6.4. Отримує від директора школи інформацію нормативно-правового і організаційно-методичного характеру, ознайомлюється з відповідними документами.
6.5. Систематично обмінюється інформацією з питань, які належать до його компетенції, з педагогічними працівниками школи, заступниками директора школи з навчально-виховної, виховної роботи.
6.6. Виконує обов'язки директора школи в період тимчасової його відсутності. Виконання обов'язків директора школи здійснюється відповідно до трудового законодавства і Статуту школи на підставі наказу директора чи наказу керівника органу управління освітою.
Заступник директора з питань комп'ютеризації
1. Загальні положення
1.1. Заступник директора з питань комп'ютеризації призначається на посаду і звільняється з неї начальником районного відділу освіти за згодою начальника міського управління освіти.
1.2. Заступник директора з питань комп'ютеризації повинен мати повну вищу педагогічну освіту і педагогічний стаж не менше 5-ти років.
1.3. Заступник директора з питань комп'ютеризації підпорядкований безпосередньо директору.
1.4. У своїй діяльності заступник директора з питань комп'ютеризації керується Конституцією і Законами України з питань освіти, наказами органів управління освітою всіх рівнів; правилами і нормами охорони праці, техніки безпеки і протипожежного захисту, а також Статутом, Правилами внутрішнього трудового розпорядку школи, цією Інструкцією. Заступник директора з питань комп'ютеризації дотримується Конвенції про права дитини.
2. Функції
Основними напрямами діяльності заступника директора з питань комп'ютеризації є:
2.1. Організація навчально-виховного процесу, інноваційної роботи в школі.
2.2. Контрольно-аналітична діяльність, спрямована на визначення ефективності навчально-виховного й інноваційного процесів.
3. Посадові обов'язки
Заступник директора з питань комп'ютеризації виконує такі посадові обов'язки:
3.1. Керує впровадженням нових інформаційних технологій, комп'ютерних спецкурсів, системи комп'ютерних уроків з традиційних дисциплін.
3.2. Забезпечує розвиток банку програмних продуктів.
3.3. Забезпечує ділове використання комп'ютерів у всіх сферах роботи навчального закладу.
3.4. Керує підготовкою учнів до участі в олімпіадах, турнірах, роботою видавничого комплексу навчального закладу.
3.5. Організовує облік дітей дошкільного віку у мікрорайоні школи.
3.6. Організовує облік платних освітніх послуг.
3.7. Відповідає за ведення документації замінених уроків, складання табеля робочого часу педпрацівників.
3.8. Здійснює нагляд за викладанням інформатики, фізики, трудового навчання.
3.9. Відповідає за дотримання норм охорони праці в комп'ютерних кабінетах.
4. Права
Заступник директора з питань комп'ютеризації має право на:
4.1. Самостійний вибір форм і методів роботи з учнями й планування її виходячи із загального плану роботи школи та педагогічної доцільності.
4.2. Участь в управлінні школою в порядку, визначеному Статутом школи, участь у роботі педагогічної ради школи.
4.3. Захист професійної честі й гідності.
4.4. Ознайомлення зі скаргами та іншими документами, що містять оцінку його роботи, надання щодо них пояснень.
4.5. Захист своїх інтересів самостійно і/чи через представника, в тому числі адвоката, у випадку дисциплінарного чи службового розслідування, пов'язаного з порушенням педагогом норм професійної етики.
4.6. Конфіденційність дисциплінарного (службового) розслідування, за винятком випадків, передбачених законом.
4.7. Підвищення кваліфікації.
4.8. Проходження атестації на добровільній основі на відповідну кваліфікаційну категорію.
5. Відповідальність
5.1. За невиконання чи неналежне виконання без поважних причин Статуту чи Правил внутрішнього розпорядку школи, інших локальних актів, законних розпоряджень адміністрації, посадових обов'язків, встановлених цією Інструкцією, заступник директора з питань комп'ютеризації несе дисциплінарну відповідальність у порядку, визначеному трудовим законодавством.
5.2. За застосування, в тому числі одноразове, методів виховання, пов'язаних із фізичним і/чи психічним насиллям над учнем, скоєння іншого аморального вчинку заступник директора з питань комп'ютеризації може бути звільнений з посади, яку він обіймає, відповідно до трудового законодавства і Закону України «Про освіту».
5.3. За завдані школі чи учасникам освітнього процесу у зв'язку з виконанням (невиконанням) своїх посадових обов'язків збитки заступник директора з питань комп'ютеризації несе матеріальну відповідальність у порядку та межах, встановлених трудовим і/чи цивільним законодавством.
6. Взаємовідносини (зв'язки за посадою)
Заступник директора з питань комп'ютеризації:
6.1. Має ненормований робочий день; працює за графіком, складеним виходячи із 40-годинного робочого тижня і затвердженим директором школи.
6.2. Підтримує тісні зв'язки з іншими заступниками директора, завідувачами предметних кафедр, педагогічним колективом школи та іншими освітніми закладами, в тому числі з вищими навчальними закладами, педагогічними установами, громадськими організаціями.
6.3. Самостійно планує свою роботу на кожний навчальний рік і кожний семестр.
6.4. Отримує від директора школи інформацію нормативно-правового і організаційно-методичного характеру, ознайомлюється під розписку з відповідними документами.
6.5. Систематично обмінюється інформацією з питань, що належать до його компетенції, з педагогічними працівниками школи.
1. Загальні положення
1.1. Ця посадова Інструкція розроблена на основі тарифно-кваліфікаційної характеристики заступника керівника (директора, завідувача) закладу освіти, директора (завідувача) філіалу закладу освіти. Під час розробки Інструкції враховані також рекомендації з питань організації охорони праці в закладах Міністерства освіти України.
1.2. Заступник директора школи з адміністративно-господарської роботи призначається на посаду і звільняється з неї директором школи. У період відпустки і тимчасової непрацездатності заступника директора школи з адміністративно-господарської роботи його обов'язки виконує директор школи.
1.3. Заступник директора школи з адміністративно-господарської роботи призначається з числа осіб які мають спеціальну підготовку, необхідний стаж роботи та володіють достатнім практичним досвідом.
Особа, яка не має спеціальної підготовки чи необхідного стажу роботи, але володіє достатнім практичним досвідом і виконує якісно та в повному обсязі покладені на неї посадові обов'язки, як виняток, може бути призначена на посаду заступника директора школи з адміністративно-господарської роботи.
Заступник директора школи з адміністративне-господарської роботи повинен мати відповідну групу допуску з електробезпеки, якщо в штаті школи немає електрика.
1.4. Заступник директора школи з адміністративно-господарської роботи підпорядковується безпосередньо директору школи.
1.5. Заступнику директора школи з адміністративно-господарської роботи безпосередньо підпорядковуються:
____________________________________________________________________________________________________.
1.6. У своїй діяльності заступник директора школи з адміністративно-господарської роботи керується Конституцією і законами України, Указами Президента України, рішеннями Кабінету Міністрів України і органів управління освітою всіх рівнів з питань адміністративно-господарської діяльності закладів освіти, правилами і нормами охорони праці, техніки безпеки і протипожежного захисту, а також Статутом і локальними правовими актами школи (в тому числі Правилами внутрішнього трудового розпорядку, наказами і розпорядженнями директора, цією Інструкцією), трудовим договором (контрактом). Заступник директора школи з адміністративно-господарської роботи дотримується Конвенції про права дитини.
2. Функції
Основними напрямами діяльності заступника директора школи з адміністративно-господарської роботи є:
2.1. Забезпечення господарської діяльності школи.
2.2. Матеріально-технічне забезпечення навчального процесу.
2.3. Забезпечення здорових та безпечних умов праці і навчання.
3. Посадові обов'язки
Заступник директора школи з адміністративно-господарської роботи виконує такі посадові обов'язки:
3.1. Керує господарською діяльністю школи.
3.2. Приймає матеріальні цінності, майно, меблі, інвентар школи під відповідальність на зберігання в порядку, встановленому законодавством.
3.3. Забезпечує працівників школи канцелярським приладдям, предметами господарського призначення.
3.4. Забезпечує своєчасну підготовку школи до початку навчального року.
3.5. Здійснює поточний контроль за господарським обслуговуванням і належним технічним та санітарно-гігієнічним станом споруд, класів, навчальних кабінетів, майстерень, спортзалу, житлових та інших приміщень, іншого майна школи, а також їдальні відповідно до вимог норм і правил безпеки життєдіяльності.
3.6. Контролює раціональні витрати матеріалів і коштів школи.
3.7. Керує роботою з благоустрою, озеленення і прибирання території школи.
3.8. Спрямовує і координує роботу підпорядкованого йому технічного і обслуговуючого персоналу школи, веде облік робочого часу цієї категорії працівників.
3.9. Організовує інвентарний облік майна школи, проводить інвентаризацію майна, своєчасно складає звітність і веде документацію щодо відповідної ділянки роботи.
3.10. Здійснює заходи щодо розширення господарської самостійності школи, забезпечує своєчасне укладання необхідних угод.
3.11. Забезпечує дотримання вимог охорони праці під час експлуатації головної будівлі та інших приміщень школи, технологічного, енергетичного обладнання, здійснює їх періодичний огляд і організовує їх поточний ремонт.
3.12. Забезпечує дотримання вимог техніки безпеки під час переміщення вантажів, вантажно-розвантажувальних робіт, експлуатації транспортних засобів на території школи.
3.13. Організовує дотримання норм пожежної безпеки забудов і споруд, слідкує за справністю засобів пожежегасіння.
3.14. Забезпечує навчальні кабінети, майстерні, побутові, господарські та інші приміщення обладнанням та інвентарем, які відповідають правилам і нормам безпеки життєдіяльності, стандартам безпеки праці.
3.15. Організовує проведення щорічних замірів опору ізоляції електроустановок і електропроводки, пристроїв заземлення, періодичне випробовування і відповідне підтвердження справності водонагрівних та парових котлів, ємностей, які працюють під тиском, балонів для зріджених газів та газів під тиском, аналіз повітряного середовища на вміст пилу, газів і парів шкідливих речовин, вимірювання рівня освітленості, радіації, шуму в приміщеннях навчального закладу відповідно до правил і норм безпеки життєдіяльності.
3.16. Організовує не менш як один раз на 5 років розробку інструкцій з охорони праці для технічного персоналу.
3.17. Організовує навчання, проводить інструктажі на робочому місці (вступний і періодичний) технічного та обслуговуючого персоналу, обладнує куточок безпеки життєдіяльності.
3.18. Отримує відповідно до поданих заявок спецодяг, спецвзуття та інші засоби індивідуального захисту для працівників, учнів школи.
3.19. Забезпечує облік, зберігання протипожежного обладнання, просушування, прання, ремонт і знезараження спецодягу, спецвзуття та засобів індивідуального захисту.
4. Права
Заступник директора школи з адміністративно-господарської роботи має право в межах своєї компетенції:
4.1. Давати обов'язкові для виконання розпорядження і вказівки підпорядкованим йому працівникам з числа технічного і обслуговуючого персоналу школи.
4.2. Вільно відвідувати будь-які приміщення школи для контролю за збереженням майна, дотриманням правил пожежної безпеки, виробничої санітарії і безпеки праці без порушення нормального перебігу навчального процесу.
4.3. Робити подання директору школи про притягнення до дисциплінарної і матеріальної відповідальності працівників школи за знищення майна школи, порушення правил техніки безпеки, виробничої санітарії та пожежної безпеки.
4.4. Вносити пропозиції щодо вдосконалення організації праці технічного і обслуговуючого персоналу, рекомендувати працівників цієї категорії для нагородження та заохочення.
5. Відповідальність
5.1. Заступник директора школи з адміністративно-господарської роботи несе відповідальність за збереження майна і господарського інвентарю школи, їх своєчасне відновлення і поновлення, дотримання правил техніки безпеки, виробничої санітарії та пожежної безпеки у встановленому законом порядку.
5.2. За невиконання чи неналежне виконання без поважних причин Статуту і Правил внутрішнього трудового розпорядку школи, законних розпоряджень директора школи та інших локальних актів, посадових обов'язків, визначених цією Інструкцією, в тому числі за невикористання наданих прав, заступник директора школи з адміністративно-господарської роботи несе дисциплінарну відповідальність у порядку, визначеному трудовим законодавством. За грубе порушення трудової дисципліни як дисциплінарне покарання може бути застосоване звільнення.
5.3. За порушення правил пожежної безпеки, охорони праці, санітарно-гігієнічних правил організації навчально-виховного процесу заступник директора школи з адміністративно-господарської роботи притягається до адміністративної відповідальності в порядку і у випадках, передбачених адміністративним законодавством.
5.4. За завдані школі чи учасникам навчального процесу у зв'язку з виконанням (невиконанням) своїх посадових обов'язків збитки заступник директора школи з адміністративно-господарської роботи несе матеріальну відповідальність у порядку і в межах, визначених трудовим і/чи цивільним законодавством.
6. Взаємовідносини (зв'язки за посадою)
Заступник директора школи з адміністративно-господарської роботи:
6.1. Працює в режимі ненормованого робочого дня.
6.2. Самостійно планує свою роботу на навчальний рік та навчальний семестр. План роботи затверджується директором школи не пізніше ніж через п'ять днів після початку запланованого періоду.
6.3. Отримує від директора школи інформацію нормативно-правового та організаційно-методичного, господарсько-розпорядчого характеру, ознайомлюється з відповідними документами.
6.4. Візує накази директора школи з питань адміністративно-господарської діяльності.
6.5. Систематично обмінюється з працівниками школи інформацією з питань, які належать до його компетенції.
1. Загальні положення
1.1. Ця посадова інструкція розроблена на основі тарифно-кваліфікаційної характеристики вчителя.
Під час розробки Інструкції враховано рекомендації з організації служби охорони праці в освітніх закладах системи Міністерства освіти України.
Ця інструкція є типовою, її дія поширюється на всіх учителів школи, на її основі можуть бути розроблені аналогічні інструкції для вчителів, які ведуть окремі предмети, або вчителів початкової школи.
1.2. Вчитель призначається на посаду і звільняється з неї директором школи.
1.3. Вчитель повинен мати повну або базову вищу педагогічну освіту (без вимог до стажу педагогічної роботи).
1.4. Вчитель підпорядковується безпосередньо заступнику директора школи з навчально-виховної роботи.
1.5. Вчителеві безпосередньо підпорядковується лаборант (якщо вчитель виконує обов'язки завідувача кабінету).
1.6. У своїй діяльності вчитель керується Конституцією і законами України, Указами Президента України, рішеннями Кабінету Міністрів України і органів управління освітою всіх рівнів з питань освіти і виховання учнів; правилами і нормами охорони праці, техніки безпеки і пожежної безпеки, а також Статутом і локальними правовими актами школи (в тому числі Правилами внутрішнього трудового розпорядку, наказами і розпорядженнями директора, цією Інструкцією), трудовим договором (контрактом).
Вчитель дотримується положень Конвенції про права дитини.
2. Функції
Основними напрямами діяльності вчителя є:
2.1. Навчання і виховання учнів з урахуванням специфіки навчального предмета і віку школярів.
2.2. Стимулювання соціалізації учнів, формування в них загальної культури забезпечення свідомого вибору ними професії та формування готовності до функціонування в ринкових умовах.
2.3. Забезпечення дотримання норм і правил техніки безпеки в навчальному закладі.
3. Посадові обов'язки
Вчитель виконує такі посадові обов'язки:
3.1. Здійснює навчання і виховання учнів із урахуванням специфіки навчального предмета, проводить уроки й інші навчальні заняття в закріплених за ним класах згідно з розподілом навчального навантаження, забезпечує під час занять належний порядок і дисципліну.
3.2. Реалізує прийняті в школі освітні програми відповідно до навчального плану, власного поурочного плану і розкладу занять; використовує при цьому різноманітні прийоми, методи й засоби навчання.
3.3. Забезпечує рівень підготовки учнів, який відповідає вимогам державного освітнього стандарту.
3.4. Виконує правила і дотримується норм охорони праці, техніки безпеки і протипожежного захисту, забезпечує охорону життя і здоров'я учнів під час навчального процесу.
3.5. Оперативно повідомляє керівників школи про кожен нещасний випадок, вживає заходів щодо надання першої долікарської допомоги.
3.6. Вносить пропозиції щодо покращення і оздоровлення умов здійснення навчального процесу, а також доводить до відома завідувача кабінету, адміністрації про всі недоліки в забезпеченні навчального процесу, які знижують працездатність учнів.
3.7. Проводить інструктаж учнів з правил безпеки праці під час навчальних занять з обов'язковою реєстрацією в класному журналі чи журналі реєстрації інструктажів.
3.8. Організовує вивчення учнями правил охорони праці.
3.9. Здійснює контроль за дотриманням правил (інструкції) з охорони праці.
3.10. Веде в установленому порядку класну документацію, здійснює поточний контроль за відвідуванням і успішністю учнів за прийнятою в школі системою, виставляє оцінки в класний журнал і щоденник учня, своєчасно подає адміністрації школи звітні дані.
3.11. Бере участь у встановленому порядку в підсумковій атестації учнів.
3.12. Допускає у визначеному порядку на заняття представників адміністрації школи з метою контролювання й оцінювання своєї діяльності.
3.13. Заміняє на уроках тимчасово відсутніх вчителів згідно з розпорядженням заступника директора школи з навчально-виховної роботи.
3.14. Дотримується Статуту і Правил внутрішнього трудового розпорядку школи, інших локальних правових актів школи.
3.15. Створює умови для дотримання законних прав і свобод учнів.
3.16. Готується до проведення занять, систематично підвищує свою професійну кваліфікацію, бере участь у діяльності методичного об'єднання та інших формах методичної роботи, які прийняті в школі.
3.17. Бере участь у роботі педагогічної ради школи і нарадах, які проводяться адміністрацією школи.
3.18. Чергує по школі відповідно до графіку чергувань на перервах між заняттями, а також за 20 хв до початку і протягом 20 хв після закінчення занять.
3.19. Підтримує постійний зв'язок з батьками учнів (особами, які їх замінюють).
3.20. Проходить періодичне медичне обстеження.
3.21. Дотримується етичних норм поведінки, які відповідають громадському статусу вчителя, в школі, побуті, в громадських місцях.
3.22. У випадку виконання обов'язків завідувача кабінету:
— організовує поповнення кабінету обладнанням, приладами та іншими матеріалами, приймає матеріальні цінності (крім меблів) під відповідальність на збереження на підставі відповідних документів, забезпечує зберігання підзвітного майна, бере участь в інвентаризації та списуванні майна кабінету;
— розробляє і періодично переглядає (не менш як один раз на 5 років) інструкції з охорони праці, подає їх на затвердження директору;
— контролює обладнання навчального кабінету протипожежним інвентарем, медичними та індивідуальними засобами захисту, а також наочною агітацією з питань забезпечення безпеки життєдіяльності;
— проводить інструктаж з охорони праці учнів з обов'язковою реєстрацією в класному журналі чи журналі визначеного зразка або організовує його проведення іншими педагогами;
— не допускає проведення занять, пов'язаних із небезпекою для життя і здоров'я учнів і працівників школи, з повідомленням про це заступника директора з навчально-виховної роботи;
— вносить пропозиції щодо покращення умов праці і навчання для включення їх в угоду з охорони праці.
4. Права
Вчитель має право на:
4.1. Участь в управлінні школою в порядку, передбаченому Статутом школи.
4.2. Захист професійної честі й гідності.
4.3. Ознайомлення зі скаргами та іншими документами, які містять оцінку його діяльності, надання відповідних пояснень.
4.4. Захист своїх інтересів самостійно і/чи через посередника, в тому числі адвоката, у випадку дисциплінарного розслідування, пов'язаного з порушенням вчителем норм професійної етики.
4.5. Конфіденційність дисциплінарного (службового) розслідування, за винятком випадків, передбачених законом.
4.6. Вільний вибір і використання методик навчання й виховання, навчальних посібників і матеріалів, підручників, методик оцінювання знань учнів.
4.7. Підвищення своєї кваліфікації.
4.8. Проходження атестації на добровільній основі на відповідну кваліфікаційну категорію.
4.9. Давання учням під час занять і перерв обов'язкових для виконання розпоряджень, які стосуються організації занять і дотримання дисципліни, притягнення учнів до дисциплінарної відповідальності у випадках, передбачених Статутом і Правилами внутрішнього розпорядку школи.
5. Відповідальність
5.1. У визначеному законодавством України порядку вчитель несе відповідальність за:
— реалізацію в повному обсязі навчальних програм відповідно до навчального плану і розкладу занять;
— збереження життя і здоров'я учнів під час навчального процесу;
— дотримання прав і свобод учнів.
5.2. За невиконання чи неналежне виконання без поважних причин Статуту і Правил внутрішнього трудового розпорядку школи, законних розпоряджень директора школи та інших локальних нормативних актів, посадових обов'язків, встановлених цією Інструкцією, вчитель несе дисциплінарну відповідальність у порядку, визначеному трудовим законодавством.
5.3. За застосування, в тому числі одноразове, методів виховання, пов'язаних з фізичним і/чи психічним насиллям над особистістю учня, а також скоєння іншого аморального вчинку вчитель може бути звільнений з посади відповідно до трудового законодавства і Закону України «Про освіту».
5.4. За завдані школі чи учасникам навчального процесу у зв'язку з виконанням (невиконанням) своїх посадових обов'язків збитки учитель несе матеріальну відповідальність в порядку і в межах, визначених трудовим і/чи цивільним законодавством.
6. Взаємовідносини (зв'язки за посадою)
Учитель:
6.1. Працює в режимі виконання встановленого йому навчального навантаження відповідно до розкладу навчальних занять, бере участь в обов'язкових планових загальношкільних заходах, самостійно планує діяльність, яка визначена його посадовими обов'язками.
6.2. У період канікул, які не збігаються з відпусткою, залучається адміністрацією школи до педагогічної, методичної чи організаційної роботи в межах часу, який не перевищує навчального навантаження до початку канікул. Графік роботи вчителя під час канікул затверджується наказом директора школи.
6.3. Замінює в установленому порядку тимчасово відсутніх вчителів на умовах погодинної оплати і згідно з тарифікацією (залежно від тривалості заміни).
6.4. Замінюється на період тимчасової відсутності вчителями тієї ж спеціальності чи вчителями, які мають відставання з навчального плану у викладанні предмета в цьому класі.
6.5. Одержує від адміністрації школи матеріали нормативно-правового і організаційно-методичного характеру, ознайомлюється з відповідними документами.
6.6. Систематично обмінюється інформацією з питань, які належать до його компетенції, з адміністрацією і педагогічними працівниками школи.
1. Загальні положення
1.1. Ця посадова інструкція розроблена на основі Положення про психологічну службу в системі освіти України, Етичного кодексу товариства психологів України та інших нормативних документів.
1.2. Психолог призначається на посаду і звільняється з неї начальником районного відділу освіти.
1.3. Психолог повинен мати вищу спеціальну (психологічну) освіту або повну вищу педагогічну освіту і спеціальну підготовку (курси) (без урахування стажу роботи).
1.4. Психолог підпорядкований безпосередньо директору школи.
1.5. У своїй діяльності психолог керується Законами України з питань освіти, Положенням про психологічну службу в системі освіти України, наказами органів управління освітою всіх рівнів; правилами і нормами охорони праці, техніки безпеки і протипожежного захисту, а також Статутом, Правилами внутрішнього розпорядку школи, цією Інструкцією. Психолог дотримується Конвенції про права дитини.
2. Функції
Основними напрямами діяльності психолога є:
2.1. Організація психологічного діагностування учнів школи.
2.2. Організація сталої системи психологічної освіти вчителів.
2.3. Проведення психолого-корекційної роботи з учнями.
3. Посадові обов'язки
Психолог виконує такі посадові обов'язки:
3.1. Бере участь в організації навчально-виховної роботи, спрямованої на забезпечення умов для особистого розвитку учнів, збереження їхнього повноцінного психологічного здоров'я.
3.2. Зберігає професійну таємницю, не розповсюджує відомостей, що отримані в процесі діагностичної і корекційної роботи, якщо це може завдати шкоди дитині чи її оточенню.
3.3. Проводить семінари та консультації для педагогічного складу з питань психологічних аспектів розвитку, навчання, виховання учнів.
3.4. Веде облік роботи за місяць, графік консультацій для педагогів, учнів, батьків, журнал проведення консультацій, папки на кожну паралель класів з матеріалами щодо результатів роботи з учнями й педагогами.
3.5. Складає річний план роботи, узгоджений із директором і затверджений психологом районного центру.
3.6. Здійснює планування, виходячи з норм практичної психологічної роботи з учнями й дорослими.
3.7. Будує свою діяльність на засадах довіри в тісній взаємодії з усіма учасниками освітнього процесу.
3.8. Турбується про здоров'я і безпеку довірених йому учнів; дотримується норм і правил охорони праці, техніки безпеки і протипожежного захисту.
3.9. Проходить періодичне безкоштовне медичне обстеження.
3.10. Підвищує свою кваліфікацію.
4. Права
Психолог має право на:
4.1. Самостійний вибір пріоритетних напрямів роботи, співвідношення різних видів робіт з огляду на потреби школи.
4.2. Спеціальний кабінет, забезпечений методичним, матеріальним обладнанням.
4.3. Захист професійної честі й гідності.
4.4. Ознайомлення зі скаргами та іншими документами, що містять оцінку його роботи, надання щодо них пояснень.
4.5. Захист своїх інтересів самостійно і/чи через представника, в тому числі адвоката, у випадку дисциплінарного чи службового розслідування, пов'язаного з порушенням педагогом норм професійної етики.
4.6. Конфіденційність дисциплінарного (службового) розслідування, за винятком випадків, передбачених законом.
4.7. Підвищення кваліфікації.
4.8. Проходження атестації на добровільній основі на відповідну кваліфікаційну категорію.
5. Відповідальність
5.1. За невиконання чи неналежне виконання без поважних причин Статуту чи Правил внутрішнього розпорядку школи, інших локальних актів, законних розпоряджень адміністрації, посадових обов'язків, встановлених цією Інструкцією, психолог несе дисциплінарну відповідальність у порядку, визначеному трудовим законодавством.
5.2. За застосування, в тому числі одноразове, методів виховання, пов'язаних із фізичним і/чи психічним насиллям над учнем, скоєння іншого аморального вчинку психолог може бути звільнений з посади, яку він обіймає, відповідно до трудового законодавства і Закону України «Про освіту».
5.3. За завдані школі чи учасникам освітнього процесу у зв'язку з виконанням (невиконанням) своїх посадових обов'язків збитки психолог несе матеріальну відповідальність у порядку та межах, встановлених трудовим і/чи цивільним законодавством.
6. Взаємовідносини (зв'язки за посадою)
Психолог:
6.1. Працює за графіком, складеним виходячи із 40-годинного робочого тижня і затвердженим директором школи.
6.2. Підтримує зв'язки з педагогічним колективом; професійно підпорядкований психологічному центру району, міста, області.
6.3. Подає директору школи і до центру професійного підпорядкування річний звіт про роботу.
6.4. Отримує від адміністрації школи інформацію нормативно-правового і організаційно-методичного характеру, ознайомлюється під розписку з відповідними документами.
1. Загальні положення
1.1. Учитель-логопед призначається на посаду і звільняється з неї в порядку, встановленому для вчителів загальноосвітніх шкіл.
1.2. Учителем-логопедом призначають особу, яка має вищу дефектологічну освіту.
1.3. Керівництво роботою учителя-логопеда здійснює районний відділ освіти.
1.4. У своїй діяльності учитель-логопед керується Законами «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Положенням про логопедичну службу та іншими керівними документами органів управління освітою всіх рівнів, правилами і нормами охорони праці, техніки безпеки і протипожежного захисту, цією посадовою Інструкцією. Учитель-логопед дотримується Конвенції про права дитини.
2. Функції
Основними напрямами діяльності учителя-логопеда є:
2.1. Усунення різних порушень усного й писемного мовлення учнів.
2.2. Запобігання різним відхиленням у мовному розвитку учнів.
2.3. Пропаганда логопедичних знань серед педагогів та батьків.
3. Посадові обов'язки
Учитель-логопед виконує такі обов'язки:
3.1. Проводить з дітьми заняття з виправлення дефектів усного і писемного мовлення, сприяє подоланню зумовленого ними відставання у вивченні рідної мови.
3.2. Відвідує уроки у закріплених за ним школах для вироблення єдиної спрямованості в роботі з учнями, які мають вади мовлення.
3.3. Складає щорічний звіт про роботу і подає його директору школи й до районного відділу освіти.
3.4. Бере участь у засіданнях методичних об'єднань учителів-логопедів.
3.5. Інформує педагогічну раду школи про завдання, зміст і результати роботи логопедичного пункту.
3.6. Веде пропаганду логопедичних знань серед батьків, періодично виступає на батьківських зборах з питань специфіки логопедичної роботи щодо підвищення успішності учнів; надає батькам консультації, які фіксуються в журналі обліку консультацій.
3.7. Систематично підвищує свою кваліфікацію.
3.8. Дотримується етичних норм поведінки, що відповідають громадському статусу педагога, в школі, побуті, громадських місцях.
4. Права
Учитель-логопед має право на:
4.1. Отримання кабінету площею не менше ніж 20 м2, стан якого відповідає санітарно-гігієнічним вимогам.
4.2. Забезпечення спеціальним обладнанням.
4.3. Захист професійної честі й гідності.
4.4. Ознайомлення зі скаргами, іншими документами, що містять оцінку його роботи, надання щодо них пояснень.
4.5. Підвищення кваліфікації.
4.6. Проходження атестації на добровільній основі на відповідну кваліфікаційну категорію.
5. Відповідальність
5.1. Учитель-логопед несе відповідальність за обов'язкове відвідування учнями логопедичних занять, а також за дотримання розкладу занять (разом із класним керівником і адміністрацією школи).
5.2. За невиконання чи неналежне виконання без поважних причин Статуту і Правил внутрішнього трудового розпорядку школи та інших локальних нормативних актів, посадових обов'язків, встановлених цією Інструкцією, учитель-логопед несе дисциплінарну відповідальність у порядку, встановленому трудовим законодавством.
5.3. За застосування, в тому числі одноразове, методів виховання, пов'язаних із фізичним і/чи психічним насиллям над особистістю учня, а також скоєння іншого аморального вчинку вчитель-логопедможе бути звільнений з посади, яку він обіймає, відповідно до трудового законодавства і Закону України «Про освіту».
5.4. За завдані школі чи учасникам освітнього процесу в зв'язку з виконанням (невиконанням) своїх посадових обов'язків збитки учитель-логопед несе матеріальну відповідальність в порядку і в межах, встановлених трудовим і/чи цивільним законодавством.
6. Взаємовідносин (зв'язки за посадою)
Учитель-логопед:
6.1. Працює за графіком, складеним виходячи з 20-годинного робочого тижня, узгодженим з директором школи.
6.2. Забезпечує систематичний зв'язок із заступником директора з навчально-виховної роботи і класними керівниками учнів, що відвідують логопедичний пункт.
6.3. Направляє у разі потреби дітей з вадами мовлення до районної поліклініки для обстеження лікарями-спеціалістами (невропатологом, психоневрологом, отоларингологом). Висновки лікарів-спеціалістів зберігаються в логопедичному пункті.
Викладач-організатор основ безпеки життєдіяльності, допризовної підготовки
1. Загальні положення
Ця посадова інструкція розроблена на основі тарифно-кваліфікаційної характеристики викладача-організатора основ безпеки життєдіяльності, допризовної підготовки (далі — викладач-організатор ОБЖ).
1.2. Викладач-організатор ОБЖ призначається на посаду і звільняється з неї директором школи.
1.3. Викладач-організатор ОБЖ повинен мати вищу професійну освіту і спеціальну підготовку з цивільної оборони (ІДО) або вищу чи середню військову освіту (без вимог до стажу роботи).
1.4. У своїй діяльності викладач-організатор ОБЖ керується Конституцією і законами України, Указами Президента України, рішеннями Кабінету Міністрів України і органів управління освітою всіх рівнів з питань освіти і виховання, оборони, ЦО і забезпечення функціонування закладу в разі надзвичайних ситуацій, правилами і нормами охорони праці, техніки безпеки і протипожежного захисту, а також Статутом і локальними правовими актами школи (в тому числі Правилами внутрішнього трудового розпорядку, наказами і розпорядженнями директора, цією Інструкцією), трудовим договором (контрактом).
Викладач-організатор ОБЖ дотримується Конвенції про права дитини.
2. Функції
Основними напрямами діяльності викладача-організатора ОБЖ є:
2.1. Викладання основ безпеки життєдіяльності.
2.2. Організація відповідно до законодавства допризовної підготовки учнів і обліку військовозобов'язаних.
2.3. Організація і проведення в школі заходів з ІДО.
2.4. Підготовка школи до функціонування в умовах стихійного лиха.
3. Посадові обов'язки
Викладач-організатор ОБЖ виконує такі посадові обов'язки:
3.1. Здійснює навчання і виховання учнів з урахуванням специфіки курсів основ безпеки життєдіяльності й допризовної підготовки.
3.2. Сприяє формуванню загальної культури учнів, забезпечує дотримання їхніх прав і свобод.
3.3. Планує, організовує і проводить навчальні, в тому числі факультативні та позаурочні, заняття, прикладну фізичну підготовку відповідно до навчального плану школи.
3.4. Використовує різноманітні форми, прийоми, методи й засоби навчання, підвищує свою кваліфікацію.
3.5. Бере участь у плануванні й проведенні заходів з охорони праці, життя і здоров'я учнів та працівників школи, в роботі педагогічної ради й нарадах за участю директора.
3.6. Взаємодіє із зацікавленими закладами й організаціями з питань безпеки життєдіяльності, допризовної підготовки, ЦО.
3.7. Спільно із закладами охорони здоров'я організовує проведення медичного обстеження юнаків допризовного і призовного віку для приписки їх до військкоматів.
3.8. Надає військкоматам допомогу у відборі юнаків для вступу до військових навчальних закладів.
3.9. Веде облік військовозобов'язаних у школі і подає відповідні звіти до військкомату.
3.10. Розробляє план ЦО школи.
3.11. Організовує заняття з ЦО з працівниками школи.
3.12. Готує і проводить командно-штабні, тактико-спеціальні навчання та інші заходи з ЦО.
3.13. Бере участь у забезпеченні функціонування школи в разі виникнення різних надзвичайних ситуацій.
3.14. Забезпечує обладнання захисних споруд, підготовку засобів індивідуального захисту і формувань ЦО, підтримує їх у належному стані (готовності).
3.15. Проводить практичні заняття й тренування учнів і працівників школи для навчання їх правильних дій в екстремальних ситуаціях.
3.16. Забезпечує створення і вдосконалення навчально-матеріальної бази, дотримання учнями правил безпеки під час проведення занять з курсів основ безпеки життєдіяльності й допризовної підготовки, відповідає за збереження майна ЦО, прийнятого під відповідальність згідно з відповідними документами.
3.17. Проводить навчання, консультації, інструктажі працівників школи та учнів з питань безпеки життєдіяльності.
3.18. Бере участь у роботі комісії з розслідування нещасних випадків, що сталися з працівниками, учнями, у здійсненні адміністративно-господарського контролю з питань охорони праці.
3.19. Проходить періодичні медичні обстеження.
3.20. Дотримується етичних норм поведінки, що відповідають громадському статусу педагога, в школі, побуті, громадських місцях.
4. Права
Викладач-організатор ОБЖ має право на:
4.1. Участь в управлінні школою в порядку, визначеному Статутом школи.
4.2. Захист професійної честі й гідності.
4.3. Ознайомлення зі скаргами та іншими документами, що містять оцінку його діяльності, надання щодо них пояснень.
4.4. Захист своїх інтересів самостійно і/чи через представника, в тому числі адвоката, у випадку дисциплінарного чи службового розслідування, пов'язаного з порушенням педагогом норм професійної етики.
4.5. Конфіденційність дисциплінарного (службового) розслідування, за винятком випадків, передбачених законом.
4.6. Вільний вибір і використання методик навчання й виховання, навчальних посібників і матеріалів, підручників, методів оцінювання знань учнів.
4.7. Підвищення своєї кваліфікації.
4.8. Проходження атестації на добровільній основі на відповідну кваліфікаційну категорію.
4.9. Давання учням під час занять і перерв обов'язкових для виконання розпоряджень, які стосуються організації занять і дотримання дисципліни, притягнення учнів до дисциплінарної відповідальності у випадках і в порядку, визначених Статутом і Правилами заохочення та покарання учнів школи.
5. Відповідальність
5.1. У встановленому законодавством України порядку викладач-організатор ОБЖ несе відповідальність за:
— реалізацію в повному обсязі освітніх програм відповідно до навчального плану й розкладу занять;
— збереження життя і здоров'я учнів під час освітнього процесу;
— дотримання прав і свобод учнів.
5.2. За невиконання чи неналежне виконання без поважних причин Статуту і Правил внутрішнього трудового розпорядку школи, законних розпоряджень директора школи та інших локальних нормативних актів, посадових обов'язків, встановлених цією Інструкцією, викладач-організатор ОБЖ несе дисциплінарну відповідальність у порядку, визначеному трудовим законодавством.
5.3. За використання, в тому числі одноразове, методів виховання, пов'язаних із фізичним і/чи психічним насиллям над особистістю учня, а також скоєння іншого аморального вчинку викладач-організатор ОБЖ може бути звільнений з посади, яку він обіймає, відповідно до трудового законодавства України і Закону України «Про освіту».
5.4. За завдані школі чи учасникам освітнього процесу у зв'язку з виконанням (невиконанням) своїх посадових обов'язків збитки викладач-організатор ОБЖ несе матеріальну відповідальність у порядку і в межах, визначених трудовим і/чи цивільним законодавством.
6. Взаємовідносини (зв'язки за посадою)
Викладач-організатор ОБЖ:
6.1. Працює згідно з графіком, складеним виходячи з 36-годинного робочого тижня і затвердженим директором школи.
6.2. Планує заходи з ЦО на навчальний рік і навчальний семестр. План заходів затверджується директором школи.
6.3. Подає директору школи письмовий звіт про виконану роботу за кожну навчальний семестр.
6.4. Отримує від директора школи інформацію нормативно-правового, директивного і організаційно-методичного характеру, ознайомлюється з відповідними документами.
6.5. Візує накази директора школи з питань ЦО, ОБЖ, допризовної підготовки, охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки.
6.6. Систематично обмінюється інформацією з питань, які належать до його компетенції, з адміністрацією і працівниками школи.
Керівник гуртка
1. Загальні положення
1.1. Керівник гуртка (педагог додаткової освіти) призначається на посаду та звільняється з неї начальником відділу освіти.
1.2. Керівник гуртка повинен мати повну або базову вищу освіту (без урахування стажу педагогічної роботи). Особа, що не має відповідної освіти, але має достатній практичний досвід, знання, вміння (наприклад у галузі народних промислів) та виконує якісно і в повному обсязі покладені на неї посадові обов'язки, за рекомендацією атестаційної комісії школи, як виняток, може бути призначена на посаду керівника гуртка (педагога додаткової освіти).
1.3. Керівник гуртка підпорядкований безпосередньо заступнику директора з виховної роботи.
1.4. У своїй діяльності керівник гуртка керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», «Про загальну середню освіту», наказами органів управління освітою всіх рівнів з питань освіти й виховання учнів, правилами й нормами охорони праці, техніки безпеки, а також Статутом та локальними правовими актами школи (в тому числі Правилами внутрішнього трудового розпорядку, наказами й розпорядженнями директора, цією Інструкцією), трудовим договором (контрактом). Керівник гуртка дотримується Конвенції про права дитини.
2. Функції
Основними напрямами діяльності керівника гуртка є:
2.1. Додаткова освіта учнів школи.
2.2. Розвиток творчих здібностей учнів.
2.3. Сприяння саморозвитку і самореалізації учнів.
3. Посадові обов'язки
Керівник гуртка виконує такі посадові обов'язки:
3.1. Комплектує склад учнів гуртка, секції, студії, клубного чи іншого дитячого об'єднання і вживає заходів щодо його збереження протягом строку навчання.
3.2. Здійснює додаткову освіту учнів.
3.3. Забезпечує педагогічне обґрунтований вибір форм, засобів і методів роботи (навчання) виходячи з психофізіологічної доцільності.
3.4. Забезпечує дотримання прав і свобод учнів.
3.5. Бере участь у розробці та реалізації освітніх програм.
3.6. Складає плани і програми занять, забезпечує їх виконання, веде встановлену документацію та звітність.
3.7. Виявляє творчі здібності учнів, сприяє їхньому розвитку, формуванню стійких професійних інтересів та нахилів.
3.8. Підтримує обдарованих і талановитих учнів, у тому числі дітей із обмеженими можливостями здоров'я.
3.9. Організовує участь учнів у масових заходах.
3.10. Надає в межах своєї компетенції консультативну допомогу батькам (особам, що їх замінюють), а також педагогічним працівникам школи.
3.11. Забезпечує під час проведення занять дотримання правил охорони праці, техніки безпеки і протипожежного захисту, проводить інструктаж з охорони праці учнів з обов'язковою реєстрацією в журналі встановленого зразка.
3.12. Оперативно сповіщає адміністрацію школи про кожний нещасний випадок, вживає заходів щодо надання першої долікарняної допомоги.
3.13. Підвищує свою професійну кваліфікацію, бере участь у методичній роботі різних форм, в тому числі у діяльності методичних об'єднань.
3.14. Бере участь у роботі педагогічної ради школи.
3.15. Проходить періодично безкоштовний методичний огляд.
3.16. Дотримується етичних норм поведінки, що відповідають громадському статусу педагога, в школі, побуті, громадських місцях.
4. Права
Керівник гуртка має право на:
4.1. Участь в управлінні школою згідно із Статутом школи.
4.2. Захист професійної гідності та честі.
4.3. Ознайомлення зі скаргами та іншими документами, що містять оцінку його роботи, надання щодо них пояснень.
4.4. Захист своїх інтересів самостійно чи через представника, в тому числі адвоката, у випадку дисциплінарного чи службового розслідування, пов'язаного з порушенням педагогом норм професійної етики.
4.5. Конфіденційність дисциплінарного (службового) розслідування, за винятком випадків, що передбачені законом.
4.6. Вільний вибір та використання методик навчання та виховання, навчальних посібників і матеріалів, підручників, методів оцінювання знань учнів.
4.7. Підвищення кваліфікації.
4.8. Проходження атестації на добровільній основі на відповідну кваліфікаційну категорію.
4.9. Давання учням під час занять та перерв обов'язкових для виконання розпоряджень щодо організації занять і дотримання дисципліни, притягнення учнів до дисциплінарної відповідальності у випадках та порядку, встановлених Статутом школи і Правилами заохочення й покарання учнів школи.
5. Відповідальність
5.1. Керівник гуртка несе відповідальність відповідно до законодавства України за якість виконання освітніх програм, збереження життя і здоров'я учнів під час занять, дотримання їхніх прав і свобод.
5.2. За невиконання чи неналежне виконання без поважних причин Статуту і Правил внутрішнього трудового розпорядку школи та інших локальних нормативних актів, посадових обов'язків, встановлених цією Інструкцією, керівник гуртка несе дисциплінарну відповідальність у порядку, встановленому трудовим законодавством.
5.3. За застосування, в тому числі одноразове, методів виховання, пов'язаних із фізичним і/чи психічним насиллям над особистістю учня, а також скоєння іншого аморального вчинку керівник гуртка може бути звільнений з посади, яку він обіймає, відповідно до трудового законодавства і Закону України «Про освіту».
5.4. За завдані школі чи учасникам освітнього процесу у зв'язку з виконання (невиконанням) своїх посадових обов'язків збитки керівник гуртка несе матеріальну відповідальність в порядку і межах, встановлених трудовим і/чи цивільним законодавством.
6. Взаємовідносини (зв'язки за посадою)
Керівник гуртка:
6.1. Працює в режимі виконання встановленого йому навчального навантаження в повному обсязі відповідно до розкладу занять, участі в обов'язкових планових загальношкільних заходах і самопланування обов'язкової діяльності, для якої не встановлені норми обсягів виконання.
6.2. Самостійно планує свою роботу на кожний навчальний рік і кожний семестр. План роботи затверджує заступник директора з виховної роботи не пізніше ніж через п'ять днів після початку семестру.
6.3. Подає заступнику директора школи з виховної роботи письмовий звіт про свою діяльність в обсязі не більше 5-ти сторінок друкованого тексту протягом 5-ти днів після закінчення навчального семестру.
6.4. Отримує від директора школи та його заступників інформацію нормативно-правового і організаційно-методичного характеру, ознайомлюється під розписку з відповідними документами.
6.5. Працює в тісній взаємодії з учителями, батьками учнів (особами, що їх замінюють), систематично обмінюється інформацією з питань, що належать до його компетенції, з адміністрацією та педагогічними працівниками школи.
1. Загальні положення
1.1. Ця посадова інструкція розроблена на основі тарифно-кваліфікаційної характеристики вихователя. Під час складання Інструкції враховано також рекомендації з організації служби охорони праці в навчальних закладах Міністерства освіти України.
1.2. Вихователь призначається на посаду і звільняється з неї директором школи.
1.3. Вихователь повинен мати повну або базову вищу педагогічну освіту (без вимог до стажу педагогічної роботи).
1.4. Вихователь підпорядковується безпосередньо заступнику директора школи з виховної роботи.
1.5. У своїй діяльності вихователь керується Конституцією і законами України, Указами Президента України, рішеннями Кабінету Міністрів України, органів управління освітою всіх рівнів з питань освіти і виховання учнів; правилами і нормами охорони праці, техніки безпеки і протипожежного захисту, а також Статутом і локальними правовими актами школи (в тому числі Правилами внутрішнього трудового розпорядку, наказами і розпорядженнями директора, цією Інструкцією), трудовим договором (контрактом).
Вихователь дотримується Конвенції про права дитини.
2. Функції
Основними напрямами діяльності вихователя є:
2.1. Опікування учнями, їх виховання і нагляд за ними під час їхнього перебування у виховних групах школи.
2.2. Організація і проведення позаурочної навчальної роботи в закріпленій за ним групі.
3. Посадові обов'язки
Вихователь виконує такі посадові обов'язки:
3.1. Планує, організовує та здійснює виховання учнів.
3.2. Проводить повсякденну роботу, яка забезпечує створення умов для соціально-психологічної реабілітації учнів, їх соціальної та трудової адаптації.
3.3. Використовує різноманітні прийоми, методи і засоби виховання та навчання школярів.
3.4. Планує і проводить з учнями корекційно-розвивальну роботу на основі вивчення їхніх індивідуальних особливостей.
3.5. Спільно з медичними працівниками забезпечує збереження і зміцнення здоров'я учнів, здійснює заходи, які сприяють їхньому психофізіологічному розвитку.
3.6. Приймає дітей у встановленому порядку від батьків (осіб, що їх замінюють) чи вчителів школи; організовує дотримання учнями режиму дня, виконання ними домашніх завдань, надає їм допомогу в навчанні, організації відпочинку і здобутті додаткової освіти, залучаючи їх до художньої і науково-технічної творчості, роботи спортивних секцій, гуртків та інших об'єднань за інтересами.
3.7. Сприяє формуванню в учнів моральних якостей громадянина, формує в них культуру поведінки, відповідальне ставлення до навчання, праці, повагу до прав людини, проводить роботу з профілактики відхилень у поведінці, позбавлення від шкідливих звичок.
3.8. Надає допомогу в організації самоуправління в учнівському колективі.
3.9. Вивчає індивідуальні здібності, інтереси й нахили учнів, їхню поведінку в сім'ї, житлово-побутові умови проживання сім'ї, взаємини учнів з батьками чи особами, що їх замінюють.
3.10. Забезпечує в стосунках з учнями дотримання їхніх прав і свобод.
3.11. Веде у встановленому порядку документацію і звітність.
3.12. Бере участь у роботі педагогічної ради школи.
3.13. Проходить періодичний медичний огляд.
3.14. Систематично підвищує свою професійну кваліфікацію; бере участь у роботі методичних об'єднань та інших формах методичної роботи.
3.15. Дотримується етичних норм поведінки, які відповідають громадському статусу вчителя, в школі, побуті, громадських місцях.
3.16. Створює умови для безпечного здійснення навчального процесу, ретельного дотримання правил техніки безпеки, санітарних та протипожежних правил; негайно сповіщає адміністрацію
школи про випадки виявлення в учнів зброї, пожежо- і вибухонебезпечних предметів та пристроїв, отрут, наркотичних і токсичних речовин, інших вилучених із цивільного вжитку речей.
3.17. Оперативно повідомляє адміністрацію школи про кожен нещасний випадок, вживає заходів щодо надання першої долікарської допомоги.
3.18. Вносить пропозиції щодо покращення й оздоровлення умов здійснення освітнього процесу, а також повідомляє керівників про всі недоліки в забезпеченні навчального процесу, які знижують працездатність учнів.
3.19Ч. Проводить інструктаж учнів з техніки безпеки під час проведення виховних заходів з обов'язковою реєстрацією в класному журналі чи журналі реєстрації інструктажів.
3.20. Організовує вивчення учнями правил охорони праці, правил дорожнього руху, поведінки в побуті, на воді тощо.
4. Права
Вихователь має право на:
4.1. Участь в управлінні школою в порядку, який визначається Статутом школи.
4.2. Захист професійної честі й гідності.
4.3. Ознайомлення зі скаргами та іншими документами, які містять оцінку його роботи, надання щодо них пояснень.
4.4. Захист своїх інтересів самостійно і/чи через представника, в тому числі адвоката, у випадку дисциплінарного чи службового розслідування, пов'язаного з порушенням педагогом норм професійної етики.
4.5. Конфіденційність дисциплінарного (службового) розслідування, за винятком випадків, передбачених законом.
4.6. Вільний вибір і використання методик навчання й виховання, навчальних посібників і матеріалів, підручників, методів оцінювання знань учнів.
4.7. Підвищення у встановленому порядку своєї кваліфікації.
4.8. Проходження атестації на добровільній основі на відповідну кваліфікаційну категорію.
4.9. Давання учням під час занять і перерв обов'язкових для виконання розпоряджень, які стосуються організації занять і дотримання дисципліни, притягнення учнів до дисциплінарної відповідальності у випадках і в порядку, визначених відповідними правилами.
5. Відповідальність
5.1. Вихователь несе відповідальність за життя і здоров'я учнів групи, за дотримання їхніх прав і свобод, визначених законодавством України.
5.2. За невиконання чи неналежне виконання без поважних причин Статуту і Правил внутрішнього трудового розпорядку школи, законних розпоряджень директора школи та інших локальних нормативних актів, посадових обов'язків, визначених цією Інструкцією, вихователь несе дисциплінарну відповідальність у порядку, визначеному трудовим законодавством.
5.3. За застосування, у тому числі одноразове, методів виховання, пов'язаних із фізичним і/чи психічним насиллям над особистістю учня, а також скоєння іншого аморального вчинку вихователь може бути звільнений з посади відповідно до трудового законодавства і Закону України «Про освіту».
5.4. За навмисно завдані школі чи учасникам освітнього процесу у зв'язку з виконанням (невиконанням) своїх посадових обов'язків збитки вихователь несе матеріальну відповідальність у порядку і в межах, визначених трудовим і/чи цивільним законодавством.
6. Взаємовідносини (зв'язки за посадою)
Вихователь:
6.1. Працює за графіком, складеним виходячи з 30-годинного робочого тижня і затвердженим директором школи.
6.2. Замінює у встановленому порядку тимчасово відсутніх вихователів на умовах погодинної оплати.
6.3. Самостійно планує свою роботу на навчальний рік і навчальний семестр. План роботи затверджується заступником директора школи з виховної роботи.
6.4. Подає заступнику директора школи з виховної роботи письмовий звіт про свою діяльність за певний період роботи (семестр, навчальний рік).
6.5. Одержує від директора школи та його заступників інформацію нормативно-правового і організаційно-методичного характеру, ознайомлюється з відповідними документами.
6.6. Працює у тісній взаємодії з учителями, класними керівниками і батьками учнів (особами, які їх замінюють); систематично здійснює обмін інформацією з питань, які належать до його компетенції, з адміністрацією та вчителями школи.
1. Загальні положення
1.1. Ця посадова інструкція розроблена на основі тарифно-кваліфікаційної характеристики педагога-організатора.
1.2. Педагог-організатор призначається на посаду і звільняється з неї директором школи.
1.3. Педагог-організатор повинен мати вищу або середню спеціальну освіту (без вимог до стажу роботи).
1.4. Педагог-організатор підпорядковується безпосередньо заступнику директора школи з виховної роботи.
1.5. У своїй діяльності педагог-організатор керується Конституцією законами України, Указами Президента України, рішеннями Кабінету Міністрів України і органів управління освітою всіх рівнів з питань освіти і виховання учнів, правилами і нормами охорони праці, техніки безпеки і протипожежного захисту, а також Статутом і локальними правовими актами школи (в тому числі Правилами внутрішнього трудового розпорядку, наказами, розпорядженнями директора, цією Інструкцією, трудовим договором (контрактом).
Педагог-організатор дотримується Конвенції про права дитини.
2. Функції
Основними напрямами діяльності педагога-організатора є:
2.1. Сприяння розвитку і діяльності дитячих громадських організацій.
2.2. Організація дозвілля учнів.
3. Посадові обов'язки
Педагог-організатор виконує такі посадові обов'язки:
3.1. Сприяє розвитку і діяльності дитячих і громадських організацій, об'єднань, допомагає в плануванні їхньої діяльності на принципах добровільності, самостійності, гуманності і демократизму з урахуванням ініціативи, запитів і потреб учнів.
3.2. Сприяє оновленню змісту і форм діяльності організацій, об'єднань, організовує їхню колективну творчу діяльність відповідно до вікових інтересів учнів і вимог життя.
3.3. Забезпечує умови для широкого інформування учнів про діючі дитячі й молодіжні організації, об'єднання.
3.4. Організовує наочне оформлення школи за тематикою роботи, яку проводить.
3.5. Створює в школі сприятливі умови, які дозволяють учням виявляти громадянську і моральну позицію, реалізовувати свої інтереси та потреби, цікаво і з користю для власного розвитку проводити вільний час.
3.6. Турбується про здоров'я і безпеку довірених йому учнів, дотримується норм і правил охорони праці, техніки безпеки і протипожежного захисту.
3.7. Проходить періодичні медичні обстеження.
3.8. Організовує канікулярний відпочинок учнів.
3.9. Вивчає і використовує досвід роботи з дітьми і підлітками, підвищує свою кваліфікацію.
3.10. Проводить роботу з добору й підготовки керівників (організаторів) дитячих організацій, об'єднань.
3.11. Планує свою роботу, веде у встановленому порядку документацію.
3.12. Дотримується етичних норм поведінки, які відповідають громадському статусу педагога, в школі, в побуті, в громадських місцях.
4. Права
Педагог-організатор має право на:
4.1. Самостійний вибір форм і методів роботи з учнями і планування її на основі плану роботи школи і педагогічної діяльності.
4.2. Участь в управлінні школою в порядку, визначеному Статутом школи; участь у роботі педагогічної ради школи.
4.3. Захист професійної честі й гідності.
4.4. Ознайомлення зі скаргами й іншими документами, що містять оцінку його роботи, надання щодо них пояснень.
4.5. Захист своїх інтересів самостійно і/або через представника, в тому числі адвоката, у випадку дисциплінарного або службового розслідування, пов'язаного з порушенням педагогом норм професійної етики.
4.6. Конфіденційність дисциплінарного (службового) розслідування, за винятком випадків, передбачених законодавством.
4.7. Підвищення своєї кваліфікації.
4.8. Атестацію на добровільній основі на відповідну кваліфікаційну категорію.
4.9. Давання учням під час занять, перерв обов'язкових для виконання розпоряджень, які стосуються організації занять і дотримання дисципліни, притягнення учнів до дисциплінарної відповідальності у випадках і в порядку, встановлених Правилами заохочення і покарання учнів школи.
5. Відповідальність
5.1. За невиконання чи неналежне виконання без поважних причин Статуту і Правил внутрішнього трудового розпорядку школи, інших нормативних актів школи, законних розпоряджень адміністрації школи, посадових обов'язків, встановлених цією Інструкцією, педагог-організатор несе дисциплінарну відповідальність у порядку, визначеному трудовим законодавством.
5.2. За застосування, в тому числі одноразове, методів виховання, пов'язаних із фізичним і/або психічним насиллям над особистістю учня, скоєння іншого аморального вчинку педагог-організатор може бути звільнений з посади, яку він обіймає, відповідно до трудового законодавства і Закону України «Про освіту».
5.3. За завдані школі або учасникам навчального процесу збитки у зв'язку з виконанням (невиконанням) своїх посадових обов'язків педагог-організатор несе матеріальну відповідальність у порядку і в межах, визначених трудовим і/або цивільним законодавством.
6. Взаємовідносини (зв'язки за посадою)
Педагог-організатор:
6.1. Працює згідно з графіком, складеним виходячи з 36-годинного робочого тижня і затвердженим директором школи.
6.2. Підтримує тісні контакти з органами учнівського самоврядування, педагогічними колективами школи і установ позашкільної освіти дітей, громадськими організаціями.
6.3. Самостійно планує свою роботу на навчальний рік і навчальний семестр. План роботи затверджується заступником директора школи з виховної роботи.
6.4. Подає заступнику директора школи з виховної роботи письмовий звіт про свою діяльність за навчальний семестр.
6.5. Отримує від адміністрації школи інформацію нормативно-правового і організаційно-методичного характеру, ознайомлюється з відповідними документами.
6.6. Систематично обмінюється інформацією з питань, які належать до його компетенції, з педагогічними працівниками школи.
Бухгалтер (головний бухгалтер)
1. Загальні положення
1.1. Ця посадова інструкція розроблена на основі тарифно-кваліфікаційної характеристики бухгалтера і головного бухгалтера.
1.2. Бухгалтер (головний бухгалтер) призначається на посаду і звільняється з неї директором школи з числа осіб, які мають вищу професійну (економічну, фінансово-економічну) освіту і стаж фінансово-бухгалтерської (фінансово-економічної) роботи на керівних посадах не менше ніж 5 років. Як виняток, на посаду бухгалтера може бути призначена особа з середньою професійною (економічною) освітою, спеціальною підготовкою за встановленою програмою і стажем роботи з обліку і контролю не менше ніж 3 роки.
1.3. У своїй роботі бухгалтер керується Конституцією України, Законом «Про бухгалтерський облік» та іншими законами, постановами, розпорядженнями, наказами, іншими керівними і нормативними документами вищих інстанцій, фінансових і контрольно-ревізійних органів з питань організації бухгалтерського обліку і складання звітності, а також фінансово-господарської діяльності школи, положеннями та інструкціями з організації бухгалтерського обліку в школі, правилами проведення інвентаризації коштів, товарно-матеріальних цінностей, здійснення розрахунків і виконання платіжних зобов'язань, правилами проведення перевірок і документальних ревізій, правилами і нормами охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту, а також Статутом і Правилами внутрішнього трудового розпорядку школи і цією Інструкцією.
2. Функції
Основними напрямами діяльності бухгалтера є:
2.1. Організація бухгалтерського обліку господарсько-фінансової діяльності школи.
2.2. Контроль за економним використанням матеріальних, трудових і фінансових ресурсів, збереження майна школи.
3. Посадові обов'язки
Бухгалтер виконує такі посадові обов'язки:
3.1. Забезпечує раціональну організацію обліку і звітності в школі за допомогою максимальної механізації обліково-обчислювальних робіт, використання прогресивних форм і методів бухгалтерського обліку й контролю.
3.2. Керує розробкою і здійсненням заходів, спрямованих на дотримання державної фінансової дисципліни.
3.3. Здійснює прийом первинної документації з відповідних ділянок бухгалтерського обліку, контроль за нею і готує її до об рахункової обробки.
3.4. Веде облік коштів, що надходять, товарно-матеріальних цінностей і основних засобів, своєчасно відображає на рахунках бухгалтерського обліку операції, пов'язані з їхнім рухом, веде облік витрат виробництва й обігу, виконання робіт, реалізації продукції, результатів господарсько-фінансової діяльності школи, а також фінансових, розрахункових і кредитних операцій.
3.5. Контролює законність, своєчасність і правильність оформлення документів.
3.6. Складає економічно обґрунтовані звітні калькуляції собівартості продукції, робіт (послуг), розрахунки заробітної плати, тарифікацію педагогічних працівників.
3.7. Здійснює нарахування і перерахування платежів до державного бюджету, внесків на державне соціальне страхування, коштів на фінансування капіталовкладень, заробітної плати працівників школи, податків та інших виплат і платежів, погашення у встановлені терміни заборгованостей банкам за позики, а також відрахування коштів у фонди економічного стимулювання та інші фонди.
3.8. Здійснює економічний аналіз господарсько-фінансової діяльності за даними бухгалтерського обліку і звітності з метою виявлення внутрішніх господарських резервів, усунення витрат і невиробничих затрат.
3.9. Вживає заходів щодо запобігання виникненню нестач, незаконному витрачанню коштів і товарно-матеріальних цінностей, порушенням фінансового і господарського законодавства.
3.10. Бере участь у проведенні інвентаризації коштів, товарно-матеріальних цінностей, розрахунків і платіжних зобов'язань.
3.11. Здійснює оформлення документів з нестач і крадіжок коштів і товарно-матеріальних цінностей, передає в разі необхідності ці документи до слідчих і судових органів.
3.12. Веде роботу щодо забезпечення суворого дотримання штатної, фінансової і касової дисципліни, адміністративно-господарських та інших витрат, законності списання з бухгалтерських балансів недостач, дебеторської заборгованості та інших витрат, збереження бухгалтерських документів, а також оформлення і здачі їх у встановленому порядку до архіву.
3.13. Своєчасно складає необхідну бухгалтерську звітність і подає її у встановлені терміни до відповідних органів.
3.14. Розробляє і впроваджує раціональні методи ведення облікової документації, впроваджує засоби механізації обліково-обчислювальних робіт.
3.15. Надає працівникам школи методичну допомогу з питань обліку, контролю, звітності й економічного аналізу.
3.16. Слідкує за дотриманням у приміщеннях бухгалтерії правил зберігання коштів і документів строгої звітності, протипожежних, санітарних правил, норм безпечної експлуатації обчислювальної, іншої використовуваної техніки.
3.17. За відсутності в штаті школи посади касира отримує в банку кошти і видає заробітну плату працівникам школи.
4. Права
Бухгалтер має право:
4.1. Давати працівникам школи обов'язкові для виконання розпорядження щодо документального оформлення господарських операцій і подання до бухгалтерії необхідних документів та відомостей.
4.2. Підписувати нарівні з директором школи фінансові документи. Без підпису бухгалтера грошові й розрахункові документи, фінансові та кредитні зобов'язання вважаються недійсними і не повинні прийматися до виконання.
4.3. Перевіряти фінансову і звітну документацію всіх підрозділів школи.
5. Відповідальність
5.1. Бухгалтер несе відповідальність за формування облікової політики, ведення бухгалтерського обліку, своєчасного подання повної і достовірної бухгалтерської звітності. У разі виконання бухгалтером обов'язків касира з ним укладається договір про повну матеріальну відповідальність.
5.2. За невиконання чи неналежне виконання без поважних причин Статуту і Правил внутрішнього трудового розпорядку школи, законних розпоряджень директора школи та інших локальних нормативних актів, посадових обов'язків, встановлених цією Інструкцією, в тому числі за невикористання наданих прав, бухгалтер несе дисциплінарну відповідальність у порядку, визначеному трудовим законодавством.
5.3. За завдані школі чи учасникам навчального процесу у зв'язку з виконанням (невиконанням) своїх посадових обов'язків збитки бухгалтер несе матеріальну відповідальність у порядку і в межах, встановлених трудовим і/чи цивільним законодавством.
5.4. У випадку виникнення між директором школи і бухгалтером розбіжностей у поглядах на здійснення окремих господарських операцій документи щодо них можуть бути прийняті до виконання з письмового розпорядження директора школи, який несе повну відповідальність за наслідки здійснення таких операцій.
6. Взаємовідносини (зв'язки за посадою)
Бухгалтер:
6.1. Працює в режимі ненормованого робочого дня за графіком, складеним виходячи з 40-годинного робочого тижня і затвердженим директором школи.
6.2. Взаємодіє в процесі своєї діяльності з педагогічним, адміністративним, навчально-допоміжним і обслуговуючим персоналом з питань фінансово-господарської діяльності школи, інвентаризації, обліку і звітності.
Бібліотекар (завідувач бібліотеки)
1. Загальні положення
1.1. Ця посадова інструкція розроблена на основі тарифно-кваліфікаційної характеристики завідувача бібліотеки і бібліотекаря.
1.2. Бібліотекар (завідувач бібліотеки) призначається на посаду і звільняється з неї директором школи.
1.3. Бібліотекар повинен мати вищу або середню спеціальну професійну освіту (без вимог до стажу роботи) чи загальну середню освіту, курсову підготовку і стаж роботи на посаді бібліотекаря (бібліографа) не менше ніж 3 роки.
1.4. Бібліотекар підпорядковується безпосередньо заступнику директора школи з навчально-виховної роботи.
1.5. У своїй діяльності бібліотекар керується законодавством України про культуру, освіту і бібліотечну справу; постановами Уряду України з питань розвитку культури; керівними документами органів управління освітою з питань бібліотечної роботи; правилами організації бібліотечної роботи, обліку, інвентаризації; правилами з охорони праці, техніки безпеки і протипожежного захисту, а також Статутом і Правилами внутрішнього трудового розпорядку школи і цією Інструкцією.
2. Функції
Основними напрямами діяльності бібліотекаря є:
2.1. Інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу в школі.
2.2. Пропаганда читання як форми культурного дозвілля та інтелектуального розвитку.
3. Посадові обов'язки
Бібліотекар виконує такі посадові обов'язки:
3.1. Організовує роботу бібліотеки школи, формування, облік і збереження бібліотечного фонду.
3.2. Складає каталоги, картотеки, довідники, тематичні списки та огляди літератури.
3.3. Обслуговує учнів і працівників школи на абонементі й у читальному залі, організовує і здійснює пов'язану з цим інформаційну роботу (виставки, оформлення вітрин та інші заходи щодо пропаганди книг); здійснює підбір літератури на вимогу читачів.
3.4. Веде облік роботи бібліотеки і подає відповідну звітність.
3.5. Приймає книжкові фонди на відповідне зберігання за актом та разовими документами і веде відповідний облік, бере участь в інвентаризації книжкових фондів, списанні застарілої і знищеної літератури з визначених причин та відповідно до чинних норм.
3.6. Здійснює у встановленому порядку заходи щодо компенсування шкоди, завданої книжковому та іншим фондам бібліотеки з вини читачів (користувачів) чи пов'язаної з нестачею, втратою або псуванням книг.
3.7. Встановлює і підтримує зв'язки з іншими бібліотеками, організовує міжбібліотечний обмін.
3.8. Оформляє передплату школи на періодичні видання, контролює їх доставку.
3.9. Здійснює заходи щодо забезпечення бібліотеки необхідним обладнанням.
3.10. Організовує читацькі конференції, літературні вечори та інші масові заходи.
3.11. Дотримується правил з охорони праці, техніки безпеки і протипожежного захисту; стежить за належним санітарним станом приміщень і фондів бібліотеки.
4. Права
Бібліотекар має право:
4.1. Давати обов'язкові для виконання вказівки учням і працівникам школи з питань, які стосуються дотримання правил користування бібліотечними фондами.
4.2. Контролювати й спрямовувати роботу прибиральника службових приміщень і працівника з обслуговування і поточного ремонту приміщень, споруд та обладнання бібліотеки.
4.3. Брати участь у засіданнях педагогічної ради школи з правом дорадчого голосу.
5. Відповідальність
5.1. За невиконання чи неналежне виконання без поважних причин Статуту і Правил внутрішнього трудового розпорядку школи, законних розпоряджень директора школи та інших локальних нормативних актів, посадових обов'язків, встановлених цією Інструкцією, в тому числі за невикористання наданих йому прав, бібліотекар несе дисциплінарну відповідальність у порядку, визначеному трудовим законодавством.
5.2. За навмисно завдані школі чи учасникам навчального процесу у зв'язку з виконанням (невиконанням) своїх посадових обов'язків збитки бібліотекар несе матеріальну відповідальність у порядку і в межах, встановлених трудовим і/чи цивільним законодавством. Бібліотекар несе повну матеріальну відповідальність у випадку нестачі, втрати чи псування книг, прийнятих на збереження на основі письмового договору про повну матеріальну відповідальність, якщо не доведе, що збитки завдані не з його вини.
6. Взаємовідносини (зв'язки за посадою).
Бібліотекар:
6.1. Працює за графіком, складеним виходячи з 40-годинного робочого тижня і затвердженим директором школи за поданням заступника директора з навчально-виховної роботи.
6.2. Може бути залучений за розпорядженням заступника директора з навчально-виховної роботи до заміни тимчасово відсутніх учителів і вихователів у межах нормативної тривалості свого робочого часу з додатковою погодинною оплатою педагогічної роботи.
6.3. Отримує від директора школи і його заступників інформацію нормативно-правового і організаційно-методичного характеру, ознайомлюється з відповідними документами.
6.4. Працює в тісній взаємодії з учителями, батьками учнів (особами, які їх заміняють); систематично обмінюється інформацією з питань, які належать до його компетенції, з адміністрацією і педагогічними працівниками школи.
1. Загальні положення
1.1. Ця посадова інструкція розроблена на основі тарифно-кваліфікаційної характеристики секретаря-друкарки.
1.2. Секретар-друкарка призначається на посаду і звільняється з неї директором школи. На посаду секретаря-друкарки призначаються особи, які мають професійно-технічну освіту (без вимог до стажу роботи) чи загальну середню освіту і спеціальну підготовку за встановленою програмою (без вимог до стажу роботи).
1.3. Секретар-друкарка підпорядковується безпосередньо директору школи.
1.4. Під час виконання посадових обов'язків секретар-друкарка керується постановами, розпорядженнями, наказами, іншими керівними і нормативними документами, які стосуються діловодства; стандартами уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації; законодавством про працю та інструкцією про порядок ведення трудових книжок; правилами орфографії і пунктуації; правилами роботи з оргтехнікою; правилами і нормами охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії і протипожежного захисту, а також Статутом і Правилами внутрішнього трудового розпорядку школи і цією Інструкцією.
2. Функції
Основними напрямами роботи секретаря-друкарки є:
2.1. Виконання технічних функцій щодо забезпечення і обслуговування роботи директора школи та його заступників.
2.2. Ведення документації.
3. Посадові обов'язки
Секретар-друкарка виконує такі посадові обов'язки:
3.1. Отримує для директора школи і його заступників відомості про працівників школи, викликає за дорученням директора працівників школи і учнів.
3.2. Організовує телефонні переговори директора школи.
3.3. Приймає і передає телефонограми, записує під час відсутності директора школи прийняті повідомлення і доводить їх до його відома.
3.4. Здійснює роботу щодо підготовки загальних зборів працівників школи, засідань ради школи, педагогічної ради, а також нарад, які проводить директор школи (збір необхідних матеріалів; повідомлення учасників про час, місце, порядок денний наради та їх реєстрацію), за дорученням директора школи веде і оформляє протоколи засідань і нарад.
3.5. Слідкує за забезпеченням директора школи канцелярським приладдям, організаційною технікою, створює умови, які сприяють ефективній роботі директора.
3.6. Передає і приймає інформацію щодо роботи школи.
3.7. Друкує за вказівкою директора школи різні документи і матеріали.
3.8. Веде документацію, оформляє справи відповідно до затвердженої номенклатури, забезпечує їх збереження і у визначені строки здає їх до архіву.
3.9. Приймає кореспонденцію, що надходить на ім'я директора школи, здійснює її систематизацію відповідно до прийнятого в школі порядку і передає її після розгляду директором за призначенням конкретним виконавцям для використання її в процесі їхньої роботи або підготовки ради, слідкує за термінами виконання доручень директора школи, взятих на контроль; відсилає кореспонденцію.
3.10. Приймає особисті заяви працівників, учнів та їхніх батьків (осіб, які їх замінюють), документи на підпис директору школи.
3.11. Організовує прийом відвідувачів, забезпечує оперативність розгляду прохань і пропозицій працівників.
3.12. Здійснює документальне забезпечення кадрової роботи в школі, веде книгу наказів і зберігає її, веде і зберігає журнал обліку руху трудових книжок, зберігає і веде у встановленому порядку трудові книжки працівників.
4. Права
Секретар-друкарка має право:
4.1. Вимагати від працівників школи, а в разі необхідності й від адміністрації школи необхідну інформацію і матеріали, а також пояснення щодо причин затримки виконання доручень, які взяті на контроль.
4.2. Залучати працівників до виконання доручень адміністрації школи.
4.3. Вимагати від виконавців доопрацювання документів, підготовлених з порушенням встановлених правил складання й оформлення документів.
4.4. Візувати проекти документів, пов'язаних з управлінською діяльністю школи.
4.5. Вносити на розгляд адміністрації школи пропозиції щодо покращення роботи з документами, удосконалення форм і методів управлінської діяльності з урахуванням застосування організаційної і обчислювальної техніки.
5. Відповідальність
5.1. За невиконання або неналежне виконання без поважних причин Статуту і Правил внутрішнього трудового розпорядку школи, інших локальних нормативних актів, посадових обов'язків, встановлених цією Інструкцією, в тому числі за невикористання наданих прав, секретар-друкарка несе дисциплінарну відповідальність у порядку, встановленому трудовим законодавством.
5.2. За завдані школі чи учасникам навчального процесу у зв'язку з виконанням (невиконанням) своїх посадових обов'язків збитки секретар-друкарка несе матеріальну відповідальність у порядку і в межах, встановлених трудовим і/чи цивільним законодавством.
6. Взаємовідносини (зв'язки за посадою)
Секретар-друкарка:
6.1. Працює в режимі ненормованого робочого дня за графіком, складеним виходячи з 40-годинного робочого тижня.
6.2. Взаємодіє в процесі своєї діяльності з педагогічним, адміністративним і обслуговуючим персоналом з питань підготовки і подання необхідної інформації та матеріалів на засідання ради школи, педагогічної і учнівської рад, перевірки виконання доручень, наказів і розпоряджень адміністрації школи, кадрової, фінансово-господарської діяльності школи.
1. Загальні положення
1.1. Ця посадова інструкція розроблена на основі тарифно-кваліфікаційної характеристики лаборанта.
1.2. Лаборант призначається на посаду і звільняється з неї директором школи. Лаборант повинен мати середню професійну освіту (без вимог до стажу роботи) чи початкову професійну освіту, спеціальну підготовку за встановленою програмою і стаж роботи за цим профілем не менше ніж 2 роки.
Особа, яка не має спеціальної підготовки чи необхідного стажу роботи, але володіє достатнім практичним досвідом і виконує якісно і в повному обсязі покладені на неї посадові обов'язки, як виняток, може бути призначена на посаду лаборанта.
1.3. Лаборант підпорядковується безпосередньо вчителю, який виконує обов'язки завідувача кабінету, а в разі обслуговування декількох кабінетів — заступнику директора школи з навчально-виховної роботи.
1.4. У своїй діяльності лаборант керується постановами, розпорядженнями, наказами, іншими керівними і нормативними документами вищих інстанцій, які стосуються специфіки роботи кабінету (-ів), відповідними стандартами і технічними вимогами, правилами експлуатації лабораторного обладнання і контрольне-вимірювальної апаратури; правилами експлуатації обчислювальної техніки; правилами і нормами охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту, а також Статутом і Правилами внутрішнього трудового розпорядку школи і цією Інструкцією.
2. Функції
Основним завданням лаборанта є надання допомоги вчителю (вчителям) в організації і проведенні навчальних занять, обслуговуванні та підтримуванні в робочому стані обладнання навчальних кабінетів.
3. Посадові обов'язки
Лаборант виконує такі посадові обов'язки:
3.1. Слідкує за справністю лабораторного обладнання, здійснює його ремонт.
3.2. Готує обладнання (прилади, апаратуру, технічні засоби навчання) до проведення експериментів, здійснює його перевірку і просте регулювання згідно з розробленими інструкціями та іншою документацією.
3.3. Здійснює відповідно до вказівок учителів, завідувача кабінету й згідно з розкладом занять необхідні підготовчі та допоміжні операції для проведення лабораторних, практичних і демонстраційних робіт.
3.4. Забезпечує учнів під час виконання лабораторних і практичних робіт необхідними для їх проведення обладнанням, матеріалами, реактивами тощо.
3.5. Виконує різноманітні обчислювальні й графічні роботи, пов'язані з навчальними заняттями, які проводяться.
3.6. Веде облік витрачених матеріалів, складає звітність відповідно до встановленої форми.
3.7. Розмножує за вказівкою вчителя, завідувача кабінету дидактичні матеріали.
3.8. Належним чином упорядковує обладнання після проведення лабораторних, практичних, демонстраційних робіт; в разі потреби миє і чистить обладнання з дотриманням відповідних інструкцій щодо його експлуатації.
3.9. Суворо дотримується правил техніки безпеки, охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки.
3.10. Турбується про розширення матеріальної бази кабінету (-ів), складає за дорученням завідувача кабінету заявки на обладнання і необхідні матеріали, підтримує зв'язки з навчальними колекторами, фільмотеками та іншими подібними організаціями.
4. Права
Лаборант має право:
4.1. Забороняти користуватися несправним обладнанням (приладами/інструментами, технічними засобами тощо).
4.2. Відразу ж забороняти дії, що спричиняють явні порушення правил техніки безпеки, охорони праці, виробничої санітарії і пожежної безпеки під час користування обладнанням і матеріалами, закріпленими за кабінетом.
5. Відповідальність
5.1. За невиконання чи неналежне виконання без поважних причин Статуту і Правил внутрішнього трудового розпорядку школи, законних розпоряджень адміністрації і педагогічних працівників школи, а також посадових обов'язків, встановлених цією Інструкцією, в тому числі за невикористання наданих прав, лаборант несе дисциплінарну відповідальність у порядку, визначеному трудовим законодавством.
5.2. За завдані школі чи учасникам навчального процесу у зв'язку з виконанням (невиконанням) своїх посадових обов'язків збитки лаборант несе відповідальність у порядку і в межах, визначених трудовим і/чи цивільним законодавством.
6. Взаємовідносини (зв'язки за посадою)
Лаборант:
6.1. Працює в режимі ненормованого робочого тижня згідно з графіком, складеним виходячи з 40-годинного робочого тижня і затвердженим директором школи.
6.2. У період канікул, який не збігається з відпусткою, виконує господарські та інші роботи відповідно до розпоряджень директора школи чи його заступника з навчально-виховної роботи.
6.3. Проходить інструктаж з техніки безпеки, охорони праці, виробничої санітарії і пожежної безпеки під керівництвом завідувача відповідного кабінету чи заступника директора школи з навчально-виховної роботи.
6.4. Працює в тісній взаємодії з учителями відповідних предметів.
1. Загальні положення
1.1. Ця посадова інструкція розроблена на основі тарифно-кваліфікаційної характеристики.
1.2. Медична сестра призначається на посаду керівником закладу освіти. На посаду медичної сестри призначаються особи, які мають відповідну фахову освіту (без вимог до стажу роботи).
1.3. Медична сестра підпорядковується керівнику закладу освіти.
1.4. У процесі виконання посадових обов'язків медична сестра керується Законами України, постановами уряду, розпорядчими наказами органів системи охорони здоров'я та освіти, іншими керівними і нормативними документами з питань санітарії та гігієни, охорони здоров'я, профілактичної роботи, а також Статутом та Правилами внутрішнього трудового розпорядку закладу освіти, цією Інструкцією.
2. Функції
Основними напрямами діяльності медичної сестри є:
2.1. Здійснення заходів з охорони здоров'я дітей та працівників закладу освіти, дотримання санітарних і гігієнічних вимог у закладах освіти.
2.2. Обстеження учнів перед прийомом на навчання, протягом всього навчального року та під час організації спортивно-оздоровчих заходів у канікулярний час.
2.3. Організація санітарно-просвітницької роз'яснювальної роботи та участь у ній.
2.4. Здійснення нагляду за якісним харчуванням та дотриманням санітарно-гігієнічних вимог у шкільній їдальні.
2.5. Проведення просвітницької роботи з питань здорового способу життя, дотримання санітарно-гігієнічних норм особистого життя та праці.
3. Посадові обов'язки
Медична сестра виконує такі обов'язки:
3.1. Проводить повсякденну роботу, яка забезпечує створення належних санітарно-гігієнічних умов у навчальному закладі.
3.2. Під час прийому учнів на навчання, організації спортивно-туристських заходів контролює проходження ними медичного обстеження, наявність довідок про стан здоров'я та інших документів.
3.3. Здійснює профілактичні заходи.
3.4. Контролює якість харчування, дотримання санітарно-гігієнічних вимог у їдальні.
3.5. Організовує медичний огляд учнів за графіком, затвердженим керівником закладу освіти.
3.6. Контролює своєчасне проходження медичного огляду всіма працівниками.
3.7. Перевіряє наявність санітарних книжок у працівників під час прийому їх на роботу.
3.8. Веде поточну та звітну документацію.
3.9. Постійно підвищує свій професійний рівень шляхом регулярного проходження курсової перепідготовки у медичних закладах.
3.10. Здійснює облік медикаментів і є матеріально відповідальною за їх одержання і придбання, поповнює аптечку відповідними препаратами та медикаментами, контролює допустимі терміни зберігання медикаментів.
4. Права
Медична сестра має право в межах своєї компетенції на:
4.1. Участь в управлінні школою в порядку, який визначається Статутом школи.
4.2. Ознайомлення зі скаргами та іншими документами, які містять оцінку її роботи, надання щодо них пояснень.
4.3. Захист своїх інтересів самостійно і/чи через представника, в тому числі адвоката, у судовому порядку у випадку дисциплінарного чи службового розслідування.
4.4. Конфіденційність дисциплінарного (службового) розслідування, за винятком випадків, передбачених законом.
4.5. Підвищення у встановленому порядку своєї кваліфікації за рахунок навчального закладу.
4.6. Висування вимог до керівника закладу (письмово та усно) щодо дотримання положень нормативних документів з охорони здоров'я учнів та дотримання санітарно-гігієнічних вимог.
5. Відповідальність
5.1. Медична сестра несе відповідальність за охорону здоров'я учнів школи, виконання належних санітарно-гігієнічних вимог до організації навчально-виховного процесу.
5.2. За невиконання чи неналежне виконання без поважних причин Статуту і Правил внутрішнього трудового розпорядку школи, законних розпоряджень директора школи та інших локальних нормативних актів, посадових обов'язків, визначених цією інструкцією, медсестра несе дисциплінарну відповідальність у порядку, визначеному трудовим законодавством.
5.3. За використання методів психічного чи фізичного насилля над особистістю учня, а також скоєння аморального вчинку медсестра може бути звільнена з посади відповідно до трудового законодавства й Закону України «Про освіту».
5.4. За навмисно завдані школі чи учасникам освітнього процесу у зв'язку з виконанням (невиконанням) своїх посадових обов'язків збитки медсестра несе матеріальну відповідальність у порядку і в межах, визначених трудовим і/чи цивільним законодавством.
6. Взаємовідносини (зв'язки за посадою)
Медсестра:
6.1. Працює за графіком, затвердженим керівником закладу освіти.
6.2. Самостійно планує свою роботу на рік. План роботи затверджується керівником закладу освіти.
6.3. Подає керівнику письмовий звіт про свою діяльність за певний термін роботи.
6.4. Одержує від керівника закладу освіти та його заступників інформацію нормативно-правового і організаційного характеру, ознайомлюється з відповідними документами.
6.5. Працює у тісній взаємодії з учителями, класними керівниками й батьками учнів, систематично здійснює обмін інформацією з питань, які належать до її компетенції, з адміністрацією та вчителями.
6.6. Співпрацює з місцевими органами управління медичними закладами і дотримується положень їхніх розпорядчих документів, дія яких розповсюджується на заклади освіти.
1. Загальні положення
1.1. Помічник директора з організації дитячого харчування (помічник) призначається на посаду і звільняється з неї директором школи.
1.2. Помічник повинен мати вищу економічну (технологічну) освіту і стаж роботи за спеціальністю не менше 5-ти років.
1.3. Помічник підпорядкований безпосередньо директору школи.
1.4. У своїй діяльності помічник керується постановами Кабінету Міністрів України від 31.08.96 р. № 1032 «Про гарячі обіди дітям-сиротам та дітям з малозабезпечених сімей» та «Про порядок та норми надання послуг з харчування учням у професійно-технічних училищах та середніх навчальних закладах...» від 03.11.97 р. № 1200, правилами і нормами охорони праці, техніки безпеки і протипожежного захисту, а також Статутом і локальними нормативними актами школи, Правилами внутрішнього розпорядку, цією Інструкцією.
2. Функції
Головними напрямами діяльності помічника є:
2.1. Організація повноцінного харчування учнів школи.
2.2. Організація харчування пільгового контингенту учнів школи.
3. Посадові обов'язки
Помічник директора з організації дитячого харчування виконує такі обов'язки:
3.1. Укладає договори з торгівельними організаціями і виробниками продуктів харчування.
3.2. Веде заготівлю продуктів харчування для поточного використання.
3.3. Щоденно складає меню відповідно до норм дитячого харчування, яке затверджується директором, а також калькуляції страв.
3.4. Організовує харчування пільгового контингенту, веде облік пільгового харчування.
3.5. Щоденно складає звіт про роботу їдальні, здає грошові надходження до каси бухгалтерії.
3.6. Щочверті складає звіти про стан харчування учнів школи для керівних органів.
3.7. Систематично проходить безкоштовний медичний огляд, має санітарну книжку.
4. Права
Помічник має право на:
4.1. Захист професійної честі й гідності.
4.2. Ознайомлення зі скаргами та іншими документами, які містять оцінку його роботи, надання щодо них пояснень.
4.3. Внесення на розгляд директора школи пропозицій щодо поліпшення роботи шкільної їдальні та обслуговування учнів.
5. Відповідальність
5.1. Помічник несе матеріальну відповідальність за якість придбаних продуктів (сертифікати якості), зберігання продуктів харчування й видачу їх на кухню їдальні. З ним укладається договір про матеріальну відповідальність.
5.2. Помічник несе відповідальність за своєчасне надання повної і достовірної інформації про стан харчування пільгового контингенту, правильність складання меню.
5.3. За невиконання чи неналежне виконання без поважних причин Статуту і Правил внутрішнього трудового розпорядку школи, законних розпоряджень директора школи та інших локальних нормативних актів, посадових обов'язків, встановлених цією Інструкцією, в тому числі за невикористання наданих прав, помічник несе дисциплінарну відповідальність у порядку, визначеному трудовим законодавством.
5.4. За завдані школі чи учасникам освітнього процесу у зв'язку з виконанням (невиконанням) своїх посадових обов'язків збитки
помічник несе відповідальність у порядку І в межах, встановлених трудовим і/чи цивільним законодавством.
6. Взаємовідносини (зв'язки за посадою)
Помічник директора:
6.1. Працює в режимі ненормованого робочого дня за графіком, складеним виходячи з 40-годинного робочого тижня і затвердженим директором школи.
6.2. Взаємодіє в процесі своєї діяльності з педагогічним колективом, адміністрацією закладу, обслуговуючим персоналом кухні, бухгалтером з питань організації харчування учнів і фінансово-господарської діяльності школи.
1. Загальні положення
1.1. Кухар призначається на посаду і звільняється з неї директором школи.
1.2. Кухар повинен мати відповідну професійну підготовку, досвід роботи не менше 3-х років.
1.3. Кухар підпорядкований безпосередньо помічнику директора з організації дитячого харчування.
1.4. У своїй діяльності кухар керується технологією приготування страв у шкільній їдальні, правилами виробничої санітарії, правилами користування кухонним обладнанням, правилами і нормами охорони праці, техніки безпеки і протипожежного захисту, а також Статутом і локальними нормативними актами школи, Правилами внутрішнього розпорядку, цією Інструкцією.
2. Функції
Головне призначення кухаря — приготування їжі згідно з технологією приготування, обслуговування учнів у їдальні під час перерв.
3. Посадові обов'язки
Кухар виконує такі обов'язки:
3.1. Отримує з комори відповідну кількість продуктів харчування.
3.2. Готує їжу відповідної якості згідно з технологією приготування.
3.3. Слідкує за станом кухонного обладнання.
3.4. Підтримує в належному санітарному стані робоче місце.
3.5. Веде записи в бракеражному журналі щодо обліку продуктів.
3.6. Систематично проходить безкоштовний медичний огляд, має санітарну книжку.
4. Права
Кухар має право на:
4.1. Відмову від роботи на зіпсованому обладнанні.
4.2. Отримання миючих засобів.
4.3. Отримання спецодягу відповідно до встановлених норм.
5. Відповідальність
5.1. Кухар несе матеріальну відповідальність за наявність продуктів харчування, обладнання та інвентарю в кухні;
5.2. За невиконання чи неналежне виконання без поважних причин Статуту і Правил внутрішнього трудового розпорядку школи, законних розпоряджень директора школи та інших локальних нормативних актів, посадових обов'язків, встановлених цією Інструкцією, в тому числі за невикористання наданих прав, кухар несе дисциплінарну відповідальність у порядку, визначеному трудовим законодавством.
5.3. 3& завдані школі чи учасникам освітнього процесу у зв'язку виконанням (невиконанням) своїх посадових обов'язків збитки кухар несе відповідальність у порядку і в межах, встановлених трудовим і/чи цивільним законодавством.
6. Взаємовідносини (зв'язки за посадою)
Кухар:
6.1. Працює в режимі нормованого робочого дня за графіком, складеним виходячи із 40-годинного робочого тижня і затвердженим директором за поданням помічника директора з організації дитячого харчування.
6.2. Проходить інструктаж з правил зберігання продуктів, правил санітарії, гігієни, правил експлуатації кухонного обладнання, а також техніки безпеки і пожежної безпеки під керівництвом помічника директора з організації дитячого харчування.
6.3. Негайно сповіщає робітника з обслуговування та поточного ремонту споруд, будівель і обладнання про пошкодження кухонного електро- і санітарно-гігієнічного обладнання.
Гардеробник
1. Загальні положення
1.1. Ця посадова інструкція розроблена на основі тарифно-кваліфікаційної характеристики загальногалузевої професії робітника «гардеробник».
1.2. Гардеробник приймається на роботу і звільняється з неї директором школи на основі подання заступника директора з адміністративно-господарської роботи з числа осіб, яким виповнилося 18 років (без вимог до освіти і досвіду роботи).
1.3. Гардеробник підпорядковується безпосередньо заступнику директора школи з адміністративно-господарської роботи.
1.4. У своїй роботі гардеробник керується правилами прийому і зберігання особистих речей; правилами оформлення документів у випадку втрати жетона; графіком роботи школи; правилами й нормами охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту, а також Статутом і Правилами внутрішнього трудового розпорядку школи і цією Інструкцією.
2. Функції
Основна функція гардеробника — прийом і зберігання верхнього одягу учасників навчального процесу і відвідувачів школи.
3. Посадові обов'язки
Гардеробник виконує такі обов'язки:
3.1. Приймає на зберігання верхній одяг, головні убори, інші особисті речі від працівників школи, учнів, батьків учнів і відвідувачів школи.
3.2. Видає працівникам школи, учням, батькам учнів або відвідувачам школи жетони із зазначенням номера місця зберігання речей і видає одяг та інші речі після повернення йому жетона.
3.3. Утримує в чистоті й порядку приміщення гардеробної.
3.4. Надає допомогу інвалідам, малолітнім і особам похилого віку під час роздягання й одягання.
3.5. Забезпечує збереження речей, зданих на зберігання.
3.6. Негайно повідомляє адміністрацію школи про втрату речей, зданих на зберігання, і вживає заходів щодо їх пошуку.
4. Права
Гардеробник має право:
4.1. На обладнання робочого місця (гардеробної) згідно з встановленими нормами, які забезпечують можливість виконання ним посадових обов'язків.
5. Відповідальність
5.1. За невиконання чи неналежне виконання без поважних причин Правил внутрішнього трудового розпорядку школи, законних наказів і розпоряджень адміністрації школи та інших локальних нормативних актів, посадових обов'язків, встановлених цією Інструкцією, гардеробник несе дисциплінарну відповідальність у порядку, визначеному трудовим законодавством.
5.2. Гардеробник несе повну матеріальну відповідальність у випадку втрати або псування речей, зданих на зберігання, на основі письмового договору про повну матеріальну відповідальність, якщо не доведе, що збитків завдано не з його вини.
6. Взаємовідносини (зв'язки за посадою)
Гардеробник:
6.1. Працює в режимі нормованого робочого дня за графіком, складеним виходячи з 40-годинного робочого тижня і затвердженим директором школи за поданням заступника директора з адміністративно-господарської роботи.
6.2. Проходить інструктаж з правил прийому і зберігання особистих речей, а також з техніки безпеки, виробничої санітарії та пожежної безпеки під керівництвом заступника директора школи з адміністративно-господарської роботи.
6.3. У випадку простою (відсутності роботи в гардеробній) може бути тимчасово залучений до виконання обов'язків прибиральника службових приміщень згідно з розпорядженням заступника директора з адміністративно-господарської роботи.
та поточного ремонту будівель, споруд та обладнання
1. Загальні положення
1.1. Робітник з обслуговування та поточного ремонту будівель, споруд та обладнання (далі — робітник) приймається на роботу і звільняється з неї директором школи за поданням заступника директора з адміністративно-господарської роботи. На цю роботу приймаються особи, що досягли 18-річного віку, мають відповідну підготовку і/чи досвід роботи.
1.2. Робітник підпорядкований безпосередньо заступнику директора з адміністративно-господарської роботи.
1.3. У своїй роботі робітник керується постановами місцевих органів влади з питань санітарії, благоустрою, зовнішнього вигляду та стану будівель; правилами санітарії та гігієни щодо утримання вулиць, приміщень тощо; правилами експлуатації обладнання, що обслуговується; правилами безпеки під час виконання ремонтно-будівельних робіт; правилами й нормами охорони праці, виробничої санітарії і протипожежного захисту, а також Статутом і Правилами внутрішнього трудового розпорядку школи і цією Інструкцією.
2. Функції
Основними напрямами діяльності робітника є:
2.1. Підтримування в належному стані будівель і території школи.
2.2. Підтримування в робочому стані систем центрального опалення, водопостачання, каналізації, газо- і енергопостачання, теплопостачання, вентиляції, кондиціонування повітря, водостоків та іншого обладнання, що забезпечує нормальну роботу школи.
2.3. Проведення поточних ремонтних робіт різного профілю.
3. Посадові обов'язки
Робітник виконує такі обов'язки:
3.1. Проводить сезонну підготовку будівель, споруд, обладнання, механізмів.
3.2. Усуває їх пошкодження за заявками працівників школи.
3.3. Здійснює періодичний огляд технічного стану будівель, споруд, обладнання, механізмів, їх технічне обслуговування і поточний ремонт з виконанням усіх ремонтних робіт (штукатурних, малярних, бетонних та ін.) із застосуванням риштувань, підвісних та інших підйомних пристосувань.
3.4. Здійснює поточний ремонт і технічне обслуговування систем центрального опалення, водопостачання, каналізації, теплопостачання, вентиляції, кондиціонування повітря, водостоків та іншого обладнання, механізмів, конструкцій із виконанням слюсарних, зварювальних, паяльних робіт.
3.5. Проводить монтаж, демонтаж і поточний ремонт електричних мереж та електрообладнання з виконанням електротехнічних робіт.
3.6. Дотримується технології виконання ремонтно-будівельних, слюсарних, електротехнічних і зварювальних робіт; правил експлуатації і утримання будівель, обладнання, механізмів, машин, споруд; правил техніки безпеки, виробничої санітарії та пожежної безпеки.
3.7. Веде облік витрат води, електроенергії та інших видів енергоносіїв на підставі показів відповідних приладів (лічильників).
4. Права
Робітник має право:
4.1. Бути забезпеченим відповідним обладнанням, інструментами, матеріалами, засобами індивідуального захисту і спецодягом у відповідно до встановлених норм.
4.2. Забороняти використання непрацюючих та небезпечних об'єктів (обладнання, машин, механізмів, приладів, конструкцій тощо).
4.3. Відмовитись від проведення небезпечних для життя і здоров'я робіт в умовах нездійснення необхідних заходів безпеки.
5. Відповідальність
5.1. За невиконання чи неналежне виконання без поважних причин Правил внутрішнього трудового розпорядку школи, законних наказів і розпоряджень адміністрації школи та інших локальних нормативних актів, посадових обов'язків, встановлених цією Інструкцією, робітник несе дисциплінарну відповідальність у порядку, визначеному трудовим законодавством.
5.2. За завдані школі та учасникам освітнього процесу у зв'язку з виконанням (невиконанням) своїх посадових обов'язків збитки робітник несе матеріальну відповідальність у порядку і в межах, встановлених трудовим і/чи цивільним законодавством.
6. Взаємовідносини (зв'язки за посадою)
Робітник:
6.1. Працює в режимі нормованого робочого дія за графіком, складеним виходячи з 40-годинного робочого тижня і затвердженим директором школи за поданням заступника директора школи з адміністративно-господарської роботи.
6.2. Проходить інструктаж з техніки безпеки, виробничої санітарії та пожежної безпеки під керівництвом заступника директора школи з адміністративно-господарської роботи.
Сторож
1. Загальні положення
1.1. Сторож приймається на роботу і звільняється з неї директором школи за поданням заступника директора з адміністративно-господарської роботи. На цю роботу приймаються особи, що досягли 18-річного віку (без вимог до освіти та досвіду роботи).
1.2. Сторож підпорядкований безпосередньо заступнику директора школи з адміністративно-господарської роботи.
1.3. У своїй роботі сторож керується правилами охорони будівель в нічний час, загальними правилами і нормами охорони праці, виробничої санітарії і протипожежного захисту, а також Статутом і Правилами внутрішнього трудового розпорядку школи і цією Інструкцією.
2. Функції
Головна функція сторожа — охорона будівлі школи і шкільного майна у нічний час.
3. Посадові обов'язки
Сторож виконує такі обов'язки:
3.1. Під час чергування через кожні 2 години обходить будівлю школи, її територію з метою перевірки її цілісності, непошкодженості замків, ґрат на вікнах, систем життєзабезпечення школи.
3.2. У разі пошкодження замків, дверей, вікон, виникнення пожежі, аварійних ситуацій, пов'язаних із системами тепло-, водо-, енергопостачання негайно повідомляє директора школи, заступника директора школи з адміністративно-господарської роботи, відповідні аварійні та інші служби (пожежну охорону, міліцію тощо).
3.3. Слідкує за економією енергоресурсів.
4. Права
Сторож має право на:
4.1. Надання йому спеціального приміщення для власних речей.
5. Відповідальність
5.1. За невиконання чи неналежне виконання без поважних причин Правил внутрішнього трудового розпорядку школи, законних наказів і розпоряджень адміністрації школи та інших локальних нормативних актів, посадових обов'язків, встановлених цією Інструкцією, сторож несе дисциплінарну відповідальність у порядку, визначеному трудовим законодавством.
5.2. За завдані школі та учасникам освітнього процесу в зв'язку з виконанням (невиконанням) своїх посадових обов'язків збитки сторож несе матеріальну відповідальність у порядку і в межах, встановлених трудовим і/чи цивільним законодавством.
6. Взаємовідносини (зв'язки за посадою)
Сторож:
6.1. Працює в режимі нормованого робочого дня за графіком, складеним виходячи із 40-годинного робочого тижня і затвердженим директором школи за поданням заступника директора школи з адміністративно-господарської роботи.
6.2. Проходить інструктаж під керівництвом заступника директора школи з адміністративно-господарської роботи з правил охорони приміщень і території будівель у нічний час, техніки безпеки, пожежної безпеки, правил поведінки в разі виникнення аварійних ситуацій.
1. Загальні положення
1.1. Прибиральник службових приміщень приймається на роботу і звільняється з неї директором школи за поданням заступника директора з адміністративно-господарської роботи (без вимог до освіти й досвіду роботи).
1.2. Прибиральник службових приміщень підпорядкований безпосередньо заступнику директора з адміністративно-господарської роботи.
1.3. У своїй роботі прибиральник службових приміщень керується правилами санітарії та гігієни щодо утримання приміщень школи; інструкціями щодо призначення та упорядкування обладнання, яке обслуговується; правилами прибирання, безпечного користування миючими та дезінфікуючими засобами, експлуатації санітарно-технічного обладнання; загальними правилами й нормами охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту, а також Статутом і Правилами внутрішнього трудового розпорядку школи, цією Інструкцією.
2. Функції
Головне завдання прибиральника службових приміщень — підтримка належного санітарного стану і порядку на закріпленій за ним ділянці.
3. Посадові обов'язки
Прибиральник службових приміщень виконує такі обов'язки:
3.1. Прибирає закріплені за ним службові та навчальні приміщення школи (класи, кабінети, коридори, сходи, санвузли, туалети тощо).
3.2. Прибирає пил, підмітає та миє стіни, підлогу, віконні рами та скло, меблі та килимові вироби.
3.3. Очищує урни і промиває їх дезінфікуючим розчином, збирає сміття і відносить його на смітник у дворі.
3.4. Очищує та дезінфікує унітази, раковини та інше санітарно-технічне обладнання.
3.5. Дотримується правил санітарії та гігієни у приміщеннях і здійснює провітрювання останніх; вмикає та вимикає освітлення у встановленому режимі.
3.6. Готує до використання з дотриманням правил безпеки необхідні миючі та дезінфікуючі розчини.
3.7. Дотримується правил техніки безпеки та протипожежної безпеки.
3.8. Доглядає за порядком на закріпленій за ним ділянці, тактовно запобігає порушенням порядку з боку учнів і у випадку непослуху сповіщає про це чергового педагога.
3.9. На початку і в кінці кожного робочого дня здійснює обхід закріпленої за ним ділянки з метою перевірки стану обладнання, меблів, замків, віконного скла, кранів, раковин, санвузлів, електроприладів (вимикачів, розеток, ламп тощо) та опалювальних приладів.
4. Права
Прибиральник службових приміщень має право на:
4.1. Отримання миючих засобів, інвентарю та обтирочного матеріалу, приміщення для їх зберігання.
4.2. Отримання спецодягу відповідно до встановлених норм.
5. Відповідальність
5.1. За невиконання чи неналежне виконання без поважних причин Правил внутрішнього трудового розпорядку школи, законних наказів і розпоряджень адміністрації школи та інших локальних нормативних актів, посадових обов'язків, встановлених цією Інструкцією, прибиральник службових приміщень несе дисциплінарну відповідальність у порядку, визначеному трудовим законодавством.
5.2. За завдані школі та учасникам освітнього процесу у зв'язку з виконанням (невиконанням) своїх посадових обов'язків збитки прибиральник службових приміщень несе матеріальну відповідальність у порядку і межах, встановлених трудовим і/чи цивільним законодавством.
6. Взаємовідносини (зв'язки за посадою)
Прибиральник службових приміщень:
6.1. Працює в режимі нормованого робочого дня за графіком, складеним виходячи з 40-годинного робочого тижня і затвердженим
директором школи за поданням заступника директора школи з адміністративно-господарської роботи.
6.2. Проходить інструктаж з правил санітарії та гігієни, правил прибирання, безпечного користування миючими та дезінфікуючими засобами, експлуатації санітарно-технічного обладнання, а також з техніки безпеки та пожежної безпеки під керівництвом заступника директора школи з адміністративно-господарської роботи.
6.3. Негайно сповіщає робітника з обслуговування і поточного ремонту будівель, споруд і обладнання про несправність електро- і санітарно-гігієнічного обладнання, поламані двері, замки, вікна, розбите скло на закріпленій за ним ділянці.